Wiadomości
Zdjęcice ilustracyjne Fot. pixabay.com

niedziela,

20 stycznia 2019

20:08

Atak z użyciem noża w jednym z hosteli w Gdańsku. Mężczyzna z ranami brzucha trafił do szpitala

Białorusin ugodzony nożem w jednym z hosteli w Gdańsku - dowiedział się nieoficjalnie nasz reporter. Mężczyzna jest w tej chwili operowany. Nożownik został zatrzymany.
AKTUALIZACJA: 21.20

W sumie nie jedna, a trzy osoby zostały zatrzymane w związku z ugodzeniem nożem mężczyzny w Gdańsku. Pokrzywdzony jest obywatelem Białorusi. Dostał trzy ciosy nożem i był operowany w szpitalu. Nie ma informacji o jego stanie zdrowia.

Do zajścia doszło w jednym z jednym z hosteli w dzielnicy Lipce. Policja początkowo nie chciała komentować sprawy, teraz informuje, że zatrzymani to dwie kobiety i jeden mężczyzna - wszyscy to Ukraińcy. - Będziemy ustalać ich udział w zdarzeniu - powiedziała aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa.

AKTUALIZACJA: 19.00

Policja nie udziela żadnych informacji na ten temat. Jak nieoficjalnie ustalił nasz reporter, pokrzywdzony odwiedził swojego rodaka w jednym z hosteli w dzielnicy Lipce. Prawdopodobnie doszło między nimi do sprzeczki. Wówczas napastnik zadał koledze trzy ciosy nożem. Raniony mężczyzna o własnych siłach wydostał się z pokoju. Policję i pogotowie zawiadomili hostelowi goście i obsługa.
 
POKRZYWDZONY MA RANY BRZUCHA

Pokrzywdzony jest teraz operowany w szpitalu UCK w Gdańsku. Ma m.in. ranę brzucha. Nie wiadomo, w jakim jest stanie. Nożownik został zatrzymany. Jest pijany, więc zostanie przesłuchany najwcześniej jutro po południu. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Zabezpieczyli ślady i m.in. dwa noże. Na razie nie wiadomo, którego użył napastnik.

Grzegorz Armatowski/puch