Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Paweł Drożdż

piątek,

18 stycznia 2019

14:00

Komendant Straży Miejskiej w Lęborku pod wpływem alkoholu. Burmistrz zapowiada likwidację całej formacji

Pijany komendant Straży Miejskiej w Lęborku. Funkcjonariusz wpadł 1 stycznia podczas kontroli drogowej. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Grozi mu do 2 lat więzienia. To nie jedyne konsekwencje, bo burmistrz Lęborka zapowiada teraz likwidację całej formacji.

Asp. sztab. Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku nie informuje, czy 48-latek mężczyzna zatrzymany przez patrol policji 1 stycznia na ulicy Emilii Plater to faktycznie Przemysław Rz.

PIJANY 48-LATEK

- Zatrzymaliśmy do kontroli pojazd marki Scoda. Jak się okazało, kierujący tym pojazdem 48-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad promil - informuje Magdalena Zielke z policji w Lęborku.

Według ustaleń Radia Gdańsk, pijany 48-latek to Komendant Straży Miejskiej w Lęborku. Stracił prawo jazdy, za jazdę pod wpływem alkoholu będzie odpowiadał przed sądem.

"STRACIŁEM ZAUFANIE DO KOMENDANTA"

Burmistrz Lęborka, gdy dowiedział się o incydencie z udziałem komendanta, zapowiedział, że wyciągnie surowe konsekwencje, razem z likwidacją całej Straży Miejskiej na terenie miasta.

- Straciłem zaufanie do komendanta. Ja mam tylko informacje z policji, że takie zdarzenie miało miejsce. I gdyby komendant przyszedł drugiego dnia i stanął, powiedział, że było coś innego. Poszedł natomiast na zwolnienie lekarskie, czyli jakby poddał się tej ocenie, z miejsca tego zdarzenia - mówi Witold Namyślak.

Burmistrz zapowiada, że wniosek o likwidację Straży Miejskiej w Lęborku planuje przedstawić na najbliższej sesji rady miasta, najpóźniej w marcu. Rozwiązanie straży miałoby się odbyć w kwietniu.

- Raczej będziemy opierali bezpieczeństwo mieszkańców na funkcjonującej policji, która jest w mieście i będziemy ją wspierać - dodaje Witold Namyślak.

Roczny koszt utrzymania Straży Miejskiej w Lęborku to blisko 300 tysięcy złotych.

KOMENDANT NIE ODPOWIADA

Komendant Straży Miejskiej w Lęborku nie odniósł się do sprawy. Mimo wielu prób, nie udało nam się z nim skontaktować.

SKANDAL ALKOHOLOWY

Przemysław Rz. był już raz ukarany naganą za skandal na terenie komendy Straży Miejskiej w Lęborku. Anonimowy informator wysłał w 2010 roku do mediów zdjęcie, na którym widać dwóch mężczyzn, siedzących przy stole z wódką. Mężczyźni mieli pić alkohol na terenie lęborskiej komendy. Funkcjonariusze tłumaczyli wtedy, że mężczyźni weszli do budynku i bez zgody strażników zaczęli pić wódkę.


Paweł Drożdż/pOr