Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

piątek,

18 stycznia 2019

12:23

Korytarze życia i zamknięte ulice na czas pogrzebu Pawła Adamowicza. Zobacz zmiany

Duże zmiany w organizacji ruchu na czas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza. W sobotę nie będzie można wjechać m.in na ul. Szeroką, Św. Ducha i Targ Węglowy. Niektóre z ulic na terenie Głównego Miasta stworzą również korytarze życia.

W sobotę od 6 zostanie wyłączony z ruchu kołowego obszar Głównego Miasta, ograniczony ulicami Podwale Staromiejskie i Podwale Przedmiejskie. Zakaz dotyczył będzie także możliwości wjazdu z Targu Drzewnego na ul. Szeroką, Św. Ducha, Targ Węglowy oraz na ul. Bogusławskiego z ul. Okopowej.

KORYTARZE ŻYCIA

Ulice Szeroka, Złotników, Grobla I i Świętego Ducha stanowić będą tzw. drogę życia stanowiącą główną trasę dojazdową i ewakuacyjną. Dlatego na tych ulicach będzie obowiązywać bezwzględny zakaz zatrzymywania się. W ich rejonie zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pieszym. Wejście w ten obszar będzie możliwe dla mieszkańców i osób posiadających stosowne akredytacje.

Organizacja ruchu:

- Ulica św. Ducha, Grobla I, Szeroka – zostały wyznaczone jako droga życia i przejazd dla karetek, więc będą na nich wydzielone ciągi piesze, tylko którymi będzie można się poruszać.
- Dojście do ulic Długa i Długi Targ będzie od ulicy Piwnej, Garbary, Ławniczej i Powroźniczej.
- Nie będzie możliwości wejścia od strony Zielonej Bramy – będzie to droga wyjścia dla osób opuszczających ul. Długą i Długi Targ.
- Brak możliwości wnoszenia zniczy do stref.
- Na terenie stref będą również ustawione przenośne toalety.

120891
Fot. gdansk.plGDZIE ZAPARKOWAĆ SAMOCHÓD?

Ze względu na zmianę organizacji ruchu, wszystkim, którzy zamierzają uczestniczyć w pogrzebie Pawła Adamowicza, do Głównego Miasta polecamy poruszać się komunikacją miejską. Ta na terenie Gdańska w sobotę będzie darmowa. Ponadto zostaną uruchomione darmowe środki transportu z Sopotu i Gdyni. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ. W dodatku, przyjeżdżającym z dalszych miejscowości polecamy zostawić swoje samochody w płatnych, ale dobrze skomunikowanych miejscach. Oto kilka z nich:

- płatny parking przy Stadionie Energa Gdańsk w Letnicy (bezpośredni dojazd tramwajami nr 7 i 10),
- parkingi przy centrach handlowych w okolicach Obwodnicy Trójmiasta,
- można też spróbować zatrzymać się przy placu Zebrań Ludowych w Gdańsku,

JAK OMINĄĆ CENTRUM GDAŃSKA?

W związku z utrudnieniami w ruchu kołowym na Podwalu Staromiejskim i Podwalu Przedmiejskim odradzamy kierowcom przejazd przez centrum Gdańska. Wszystkim, którzy będą chcieli przejechać przez Gdańsk, polecamy przejazdy Obwodnicą Trójmiasta oraz Obwodnicą Południową, Trasą Sucharskiego i Tunelem pod Martwą Wisłą.

W sobotę od 9 na antenie Radia Gdańsk będziemy na bieżąco informować o sytuacji drogowej w Gdańsku podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza.

oprac. mkul