Wiadomości
Paweł Adamowicz wykładał na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego fot. Agencja KFP/Andrzej J. Gojke

czwartek,

17 stycznia 2019

13:37

Absolwenci Wydziału Prawa przekazują kondolencje żonie prezydenta. Zorganizowali nietypową zbiórkę

Nietypowa inicjatywa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie wykładał tragicznie zmarły Paweł Adamowicz. Absolwenci i studenci zorganizowali zbiórkę na WOŚP. Jej wyniki wraz z listem kondolencyjnym chcą przekazać Magdalenie Adamowicz - żonie prezydenta Gdańska, która również pracuje na wydziale.

Jak poinformował Radio Gdańsk pomysłodawca - Adam Bąk, w ten sposób absolwenci chcą wyrazić aprobatę dla podejmowanych przez prezydenta Adamowicza działań. - Ponadto, w obliczu okoliczności, w jakich doszło do tragedii, absolwenci WPiA UG czują się zobligowani, by wyrazić protest, wobec wszechobecnej mowy nienawiści i podziału politycznego w naszym kraju oraz dążyć do rozpoczęcia dialogu wzajemnego szacunku - mówi Adam Bąk.

NAUCZYŁ DUMY Z OTWARTOŚCI

- Gospodarz naszego miasta nauczył nas wartości płynących z solidarności i silnego społeczeństwa obywatelskiego oraz dumy z otwartości i aktywnej działalności na rzecz społeczności – dodaje Aleksandra Czubek, absolwentka WPiA Uniwersytetu Gdańskiego i jedna z organizatorek zbiórki.
 
11 TYSIĘCY W KILKA DNI

Na koncie zbiórki jest już ponad 11 tysięcy złotych. Pieniądze można wpłacać przez portal zrzutka.pl >>>TUTAJ. Akcja potrwa do soboty do godziny 15:00.

Dominika Raszkiewicz