Wiadomości
Fot. Gdansk.pl

poniedziałek,

14 stycznia 2019

12:58

"Rokowanie niezwykle niepewne". Najnowsze informacje o stanie prezydenta Pawła Adamowicza

- Stan pana prezydenta jest nadal bardzo ciężki. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby powiedzieć coś konkretnego. Walczymy - poinformowano na ostatniej konferencji prasowej.

W spotkaniu z mediami wzięli udział między innymi minister zdrowia Łukasz Szumowski i rzecznik prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

BARDZO CIĘŻKI STAN

- Stan pana prezydenta jest nadal bardzo ciężki. Rokowanie jest niezwykle niepewne. Nadal potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby móc powiedzieć coś konkretnego. Walczymy. - Pracuje zespół niezwykle profesjonalny, szpital zapewnia maksimum tego, co współczesna medycyna może dać, Aktualnie to 8-osobowy zespół złożony z profesorów specjalizujących się w konkretnych dziedzinach - mówił doktor Tomasz Stefaniak na konferencji prasowej.

- Najcięższa walka dotyczy utrzymania życia pacjenta. Prezydent nie oddycha samodzielnie, specjalna aparatura zastępuje jego serce oraz płuca - dodawał minister zdrowia.

 


GŁOSY WSPARCIA

Magdalena Skorupka-Kaczmarek dziękowała za głosy wsparcia. - Nie możemy powiedzieć więcej, prezydentem opiekuje się najlepszy możliwy zespół lekarzy. Bardzo dziękujemy za głosy wsparcia płynące z całej Polski, z całego świata. Razem z rodziną i bliskimi prezydenta prosimy wszystkich, którzy go znali, aby jak najlepsze myśli kierować do pana prezydenta. Wszystkie myśli i modlitwy są teraz najbardziej potrzebne - mówiła.

Zapowiedziano też, że następna konferencja prasowa odbędzie się wieczorem.

 

mili