Wiadomości
Fot. screenshot google maps

piątek,

11 stycznia 2019

17:00

Remont Chwarznieńskiej znowu przełożony. Miasto unieważniło przetarg

Przebudowa witomińskiego odcinka ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni po raz kolejny została odłożona w czasie. Miasto zdecydowało się unieważnić przetarg na wykonanie inwestycji ze względu na zbyt wysoką cenę. Budżet miasta na ten cel wynosił niespełna 70 milionów złotych, a przetargowe oferty były droższe o 10 i 30 milionów złotych.

Przetarg nie zostanie jednak powtórzony. W piątek wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk zapowiedział, że projekt inwestycji po raz kolejny zostanie zmieniony. To oznacza, że rozpoczęcie prac w tym roku stanęło pod dużym znakiem zapytania.

- Cieszy fakt rozwoju Gdyni Zachód, ale jego tempo jest szybsze niż zakładaliśmy jeszcze pięć, sześć lat temu. To dobry moment, by tak zmodyfikować nasze zamówienie, by efekt finalny w największym stopniu odzwierciedlał potrzeby mieszkańców Chwarzna-Wiczlina - uważa Marek Łucyk. - W związku z tym wkrótce przystąpimy do przygotowywania zmian w projekcie. Trudno w tej chwili określić datę ogłoszenia kolejnego przetargu, z pewnością nie nastąpi to w tej chwili. Przed nami praca do wykonania - dodaje.

MIAŁA BYĆ WYBUDOWANA 6 LAT TEMU

Ulica Chwarznieńska to główna trasa łącząca zachodnie dzielnice miasta ze Śródmieściem i jedna z najbardziej zakorkowanych dróg w Gdyni. Jednocześnie to też jedna z najbardziej opóźnionych inwestycji. Witomiński odcinek ulicy pierwotnie przebudowany miał być już 6 lat temu.

Marcin Lange/mkul