Wiadomości
Źródlo: materiały prasowe

piątek,

11 stycznia 2019

14:07

Coraz bliżej elektryfikacji PKM. Powstanie też nowy przystanek. Zobacz wizualizacje [GALERIA]

Elektryfikacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej coraz bliżej. W piątek przedstawiciele PKM, władze województwa i poznańska firma projektowa podpisali umowę na opracowanie dokumentacji projektowej. Przy okazji powstanie też plan dodatkowego przystanku Gdańsk Firoga – między portem lotniczym a Matarnią.

- Elektryfikacja zmieni wszystko - mówi prezes PKM Grzegorz Mocarski. - Skróci się czas przejazdu, zwiększy się dwukrotnie możliwość obsługi pasażerów. Ponadto port lotniczy zostanie skomunikowany z innymi ośrodkami w kraju. Pojawi się możliwość dojazdu do lotniska także koleją - dodaje.
 
"DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓŁACH"

Jak podkreślił wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, dokumentacja projektowa będzie łączona z projektem elektryfikacji dla linii 201 (Gdynia-Kościerzyna).

ELEKTRYFIKACJA kalendariumOGOLNE
 
Wykonaniem dokumentacji zajmie się Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu, które w grudniu wygrało przetarg. - Dzisiaj prowadzimy jeszcze rozmowy techniczne, ale już od soboty przystępujemy do pracy. Koncepcja jest, ale diabeł tkwi w szczegółach, które są naszym zadaniem do zaprojektowania – powiedział Andrzej Sas, prezes poznańskiego Biura Projektów Komunikacyjnych.
 
DO 2023 ROKU


Przygotowanie projektu budowlanego elektryfikacji linii PKM i przystanku Gdańsk Firoga z uzyskaniem pozwolenia na budowę zajmie 13 miesięcy. Po przetargu i wyłonieniu wykonawcy czas realizacji inwestycji planowany jest na lata 2021-2023.

 

Aleksandra Nietopiel/mili


Zobacz Galerię