Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

piątek,

11 stycznia 2019

11:16

Sołtys Retowa podejrzany o gwałt został zwolniony z aresztu. "W moim wieku nie myśli się o takich sprawach"

Podejrzany o gwałt oraz inne przestępstwa seksualne zwolniony z aresztu. Sąd Okręgowy w Słupsku wypuścił na wolność Kazimierza G. 75-letni sołtys wsi Retowo nie przyznaje się do winy.
W rozmowie z reporterem Radia Gdańsk podkreśla, że nie jest zadowolony z przebiegu procesu sądowego. - Dlatego, że kłamstwa nie chcą ujawnić. Jestem zadowolony, że wyszedłem na wolność, bo mogę zbierać dowody przeciwko tym, którzy mnie oczerniają. W moim wieku to się nie myśli o takich sprawach o które mnie oskarżają. W takim wieku to się już tylko można trawy trzymać, a niektórzy nie dożywają - mówił Kazimierz G.
 
KILKA OSKARŻEŃ

Prokuratura w Słupsku oskarża 75-latka o przestępstwa seksualne. Zdaniem śledczych mężczyzna wielokrotne dopuszczał się tak zwanych innych czynności seksualnych, a także wielokrotnej próbował doprowadzić do obcowania płciowego z 14-letnią dziewczynką. Kazimierz G. jest również oskarżony o gwałt na kobiecie.

Partnerka życiowa 75-latka - Anna J. jest oskarżona o pomocnictwo w doprowadzeniu do innej czynności seksualnej wobec 14-latki. 75-latkowi grozi do 15 lat więzienia. Proces ma się zakończyć w marcu.
Przemysław Woś/mro