Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk

czwartek,

10 stycznia 2019

17:16

Jak rzucić palenie i czym grozi nałóg? Dlaczego na raka płuc czasem chorują osoby niepalące? [BĄDŹ ZDRÓW BEZ KOLEJKI]

Jak skutecznie rzucić palenie i czym grozi nałóg? O tym mówić będą w poniedziałek 14 stycznia o godz. 14:00 lekarze z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Na spotkaniu organizowanym w szpitalu klinicznym UCK przy ul. Smoluchowskiego 17 w Gdańsku, dowiedzieć się będzie można, dlaczego tak trudno rzucić palenie i jak to skutecznie zrobić.

Będzie też mowa o czynnikach, które powodują, że wiele osób, mimo podjętych prób, wraca do nałogu. Specjaliści z GUMed powiedzą też o skutkach zdrowotnych palenia, w tym e-papierosów oraz ile lat trwa regeneracja płuc i innych organów po rzuceniu nałogu.

Jednym z tematów spotkania będzie problem raka płuc. Zastanowimy się, dlaczego czasem chorują osoby, które nigdy nie paliły tytoniu. Goście odpowiedzą też na pytania zgromadzonych na widowni słuchaczy Radia Gdańsk.

EKSPERCI

Ekspertami w czasie spotkania będą lekarze z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, dr n. med. Tomasz Marjański z Katedry i Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej oraz dr n. med. Łukasz Balwicki z Zakładu Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej, prowadzący w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Poradnię Zespołu Uzależnienia od Tytoniu.

Spotkania z cyklu "Bądź zdrów bez kolejki", to wspólny projekt Radia Gdańsk, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. W poniedziałek 14 stycznia spotykamy się o godz. 14:00 w holu przy restauracji Witaminka na I piętrze Centrum Medycyny Inwazyjnej (nowy szpital), naprzeciwko Rejestracji Głównej. Spotkanie poprowadzi Joanna Matuszewska, dziennikarka Radia Gdańsk.


Joanna Matuszewska/pOr