Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Wojciech Stobba

czwartek,

10 stycznia 2019

16:05

Wielkie serce, hymn WOŚP i 100 balonów. "Tą akcją chcemy łączyć ludzi"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już w Gniewie. W czwartkowe południe uczniowie gniewskich szkół ustawili się na rynku tworząc wielkie serce i wypuścili w niebo balony.

- Dzięki tej akcji na kilka dni zapominamy o podziałach. Jej głównym celem jest przecież łączenie ludzi - mówił Wiesław Ślizewski z gniewskiego sztabu WOŚP. - Wspieram Orkiestrę od zawsze, bo sam mam chore dziecko i widzę jak kupowany przez fundację sprzęt pomaga w szpitalach – dodawał.

HYMN I BALONY

W południe na gniewskim rynku odegrano na trąbce hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a zaraz potem zgromadzeni uczniowie wypuścili w niebo sto czerwonych balonów.

- Z małych serc tworzymy jedno wielkie. Chcemy, żeby nas zauważono - mówiła dyrektor gniewskiej biblioteki Jadwiga Mielke, jedna z organizatorek tegorocznego finału. - Chcemy pokazać, że warto pomagać, bo kiedyś sami tej pomocy możemy potrzebować - dodawały uczennice gniewskiej „dwójki".

CZY POBIJĄ REKORD?

- Dziękujemy szkołom za włączenie się w tę piękną akcję. Rekord zebranych pieniędzy w trakcie finałów WOŚP w Gniewie to 12 tys. złotych. Liczę na to, że w tym roku zbierzemy przynajmniej dwa razy tyle – mówił burmistrz Gniewa Maciej Czarnecki.

Zaraz po wydarzeniu na rynku, młodzież z Gniewa podpisywała się w czwartek na płótnie z ogromnym logo WOŚP. To powtórka akcji, która odbyła się dwie dekady temu. W sobotę wielkie serce zawiśnie na ścianie gniewskiego zamku, a dzień później zostanie zlicytowane przez Jurka Owsiaka podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

W trakcie niedzielnego finału na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie zagrają Zdobywcy Pewnych Oskarów i grupa Lombard. Nie zabraknie licytacji, a ciekawostką będzie występ chóru złożonego z miejskich radnych.

Wojciech Stobba/mkul