Wiadomości
Skutki termomodernizacji ścian w "szesnastce" w Gdyni Fot. Artur Ceyrowski

środa,

09 stycznia 2019

18:17

Nieudolny remont, który doprowadził do zrujnowania sal w szkole. Przeprowadzka uczniów w Gdyni

Już nie tylko część, ale wszyscy uczniowie SP nr 16 z Pustek Cisowskich w Gdyni będą od poniedziałku uczęszczać do innych placówek. Taką decyzję podjęły w środę władze miasta w porozumieniu z rodzicami uczniów.

W czwartek i piątek zajęcia w szkole zostały odwołane. Prowadzone będą jedynie zajęcia opiekuńczo–wychowawcze. Do "szesnastki" ponad 600 uczniów wróci nie wcześniej, niż po feriach.

NIEUDOLNE PRACE

Wszystko przez nieudolnie prowadzone prace termomodernizacyjne w SP nr 16, które doprowadziły do zalania i zrujnowania części sal lekcyjnych i szkolnych korytarzy.

- Warunki, jakie w tej chwili panują w placówce, zagrażają bezpieczeństwu uczniów. Stąd decyzja, aby przenieść ich do innych szkół. Będą to "podstawówki" przy ul. Okrzei i ul. Chylońskiej - przyznaje Agata Grzegorczyk, rzecznik gdyńskiego Ratusza. - Co ważne, uczniowie przeniosą się razem ze swoimi nauczycielami. Do nowych szkół będą codziennie dowożeni i odwożeni autokarami - dodaje Grzegorczyk.

KOSZTY POKRYJE WYKONAWCA

Wszelkie koszty tej operacji pokryć ma firma wykonująca termomodernizację SP nr 16. Jej przedstawiciel zapowiedział, że prace zakończą się najpóźniej do końca ferii. Wcześniej miasto nałożyło na wykonawcę karę w wysokości 650 tysięcy złotych za niewykonanie inwestycji w terminie. Ta gotowa miała być w połowie listopada.

Marcin Lange/mkul