Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Andrzej J. Gojke

środa,

09 stycznia 2019

17:59

Przebudowa Morskiej w Gdyni i duże korki. Niestety, mamy złe wiadomości dla kierowców

Jeszcze przez prawie 3 miesiące kierowcy jadący ul. Morską w Gdyni będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Warta ponad 20 mln zł wymiana nawierzchni oraz budowa m.in. nowych zatok autobusowych i buspasów potrwa o ponad miesiąc dłużej niż planowano.

 

Jak podkreśla wiceprezydent Gdyni Marek Łucyk, miasto podpisało właśnie z wykonawcą aneks do umowy wydłużający czas na realizację inwestycji do końca marca.

- Musieliśmy podjąć takie kroki, ponieważ wreszcie udało się nam uzyskać uzgodnienia z firmą Energa. W ramach naszej inwestycji zrealizują pewną część zadań, które leżą po ich stronie - tłumaczy Marek Łucyk. - To, że wcześniej takiego dokumentu nie udało nam się pozyskać powodowało, że główny wykonawca inwestycji nie mógł zakończyć jej w terminie. Stąd aneks do umowy wydłużający czas na dokończenie prac - dodaje Łucyk.

CZĘŚĆ WIĘKSZEGO PROJEKTU

Prace wykonywane na ul. Morskiej to część większego projektu obejmującego też budowę węzła integracyjnego w Chyloni. Jednak ta inwestycja też się opóźnia. Przed kilkoma dniami miasto unieważniło pierwszy przetarg na budowę węzła ze względu na zbyt wygórowaną cenę proponowaną przez oferenta. Nowe postępowanie przetargowe ogłoszone ma być pod koniec lutego.

Marcin Lange/mkul