Wiadomości
fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

środa,

09 stycznia 2019

12:34

Bezpłatne dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolach. Wyjaśniamy, gdzie złożyć wniosek

Wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku mogą składać rodzice, który od stycznia do czerwca chcą dożywiać dzieci w przedszkolach lub szkołach.

Jak tłumaczy Sylwia Ressel z gdańskiego MOPR-u, to ważne by w tym miesiącu pamiętać o złożeniu odpowiednich dokumentów. - Wnioski złożone w sierpniu ubiegłego roku tracą moc pod koniec grudnia. Stąd nasza prośba, by złożyć kolejny wniosek w nowym roku kalendarzowym. Chodzi o to, by dziecko nie miało przerwy w obiadach i jeśli otrzymywało je do grudnia, to by dalej otrzymywało je do czerwca - wyjaśnia w rozmowie z reporterką Radia Gdańsk.

DWA PROGRAMY

Na wsparcie w miejskim programie mogą liczyć rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 950,40 zł. Oprócz gdańskiego programu dożywiania dzieci w szkołach, równolegle działa analogiczny program rządowy. Przyznaje on bezpłatne obiady dla dzieci z rodzin, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 792 zł. W tym samym czasie można korzystać tylko z jednego z tych programów.

W szczególnych przypadkach dochód przypadający na osobę może być nawet wyższy niż wyżej podane kryterium. - W bardzo indywidualnych sytuacjach kryzysowych kiedy mamy do czynienia z rodziną o szczególnych problemach np. rodzice dotknięci są chorobami psychicznymi czy nie radzą sobie z opieką nad dzieckiem, to o dożywianie mogą wnioskować rodziny, w których dochód jest wyższy niż 950,40 zł. 

BŁYSKAWICZNA POMOC

Wnioski o dożywianie dzieci wraz z dokumentem potwierdzającym wysokość dochodów netto rodzice mogą składać do pracownika socjalnego lub Centrum Pracy Socjalnej MOPR w swojej dzielnicy zamieszkania. Po złożeniu wniosku pomoc uruchamiana jest błyskawicznie

Dominika Raszkiewicz