Wiadomości
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski

środa,

09 stycznia 2019

09:38

Pobicie Ukraińca w pociągu SKM. Policja zatrzymała jednego z podejrzanych. Są zarzuty [AKTUALIZACJA]

Jeden z podejrzanych o pobicie Ukraińca w pociągu SKM w Gdańsku zatrzymany - dowiedział się nasz reporter. Mężczyzna wpadł w Sopocie, w środę zostanie przewieziony do prokuratury. Drugi sprawca wciąż jest poszukiwany, ale policja zna już jego tożsamość.

AKTUALIZACJA 13:00

Są zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego w związku z pobiciem Ukraińca w pociągu SKM w Gdańsku. 28-latek jest mieszkańcem Elbląga, ale został zatrzymany we wtorek w Sopocie. - Będzie odpowiadał za pobicie oraz znieważanie pokrzywdzonego słowami obraźliwymi, z powodu jego przynależności narodowej - poinformowała aspirant Karina Kamińska z gdańskiej policji.

TYMCZASOWE ARESZTOWANIE

Już wiadomo, że będzie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Funkcjonariusze ustalili również tożsamość drugiego sprawcy pobicia. Zapewniają, że jego zatrzymanie to kwestia czasu. Grożą mu za to trzy lata więzienia.

21 grudnia, w SKM-ce na trasie z Wrzeszcza do Gdańska Głównego, dwaj mężczyźni zaatakowali obywatela Ukrainy. Mieli go pobić, bo ten stanął w obronie kobiety. Pokrzywdzony dostał kilka ciosów po całym ciele i został uderzony butelką w głowę. Sprawcy uciekli, ale policja ustaliła ich po ujawnieniu ich wizerunku w mediach.

Grzegorz Armatowski/mar