Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk

piątek,

11 stycznia 2019

13:00

Odszedł Wojciech Charkin. Pogrzeb odbędzie się w sobotę

8 stycznia 2019 roku, po ciężkiej chorobie, zmarł w Gdańsku Wojciech Charkin, były przewodniczący Rady Nadzorczej Radia Gdańsk S.A., absolwent i wieloletni pracownik Politechniki Gdańskiej, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych, lider środowiska przewodników PTTK, pasjonat Gdańska i Pomorza, wielki miłośnik Gdyni, z której pochodził. Miał 71 lat. Pogrzeb odbędzie się 12 stycznia.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godz. 9.15 w parafii pw. św. Kazimierza w Gdańsku Zaspie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 10.30 w Nowej Kaplicy na Cmentarzu Srebrzysko w Gdańsku.

Wojciech Charkin był jednym z przedstawicieli powojennego pokolenia Polaków 1945-50, które walnie przyczyniło się do odzyskania przez nasz kraj suwerenności. W latach 1980-81 działacz Komisji Zakładowej „Solidarności” na PG, a następnie współpracownik struktur podziemnych Związku. Po 1989 roku dziennikarz Tygodnika Gdańskiego „Solidarność”. Współorganizator kampanii wyborczych do parlamentu i samorządów w wolnej Polsce. Wychowawca młodzieży, której przekazywał swoją wiedzę, ale także mądrą miłość Ojczyzny. Przyjaciel ludzi. W każdej chwili miał dla nich czas, a napotkanych na swej drodze zarażał radością życia i ciekawością świata. Wojtek na zawsze pozostanie w naszej dobrej pamięci.

                                                                          Koleżanki i koledzy z gdańskiego
środowiska dziennikarskiego