Wiadomości
Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

środa,

09 stycznia 2019

07:00

Jazda na łyżwach z widokiem na statki i Westerplatte? To możliwe. Port Gdańsk otworzył własne lodowisko

200 metrów kwadratowych powierzchni, 80 par łyżew, kaski, pingwinki do nauki jazdy oraz "muzyczka i oświetlenie". To wszystko znajdą wielbiciele jazdy na łyżwach przy Nabrzeżu Ziółkowskiego. Od wtorku w Nowym Porcie działa ogólnodostępne lodowisko Portu Gdańsk.

- W wakacje zaprosiliśmy mieszkańców do kina letniego przy Nabrzeżu Zbożowym. Teraz uznaliśmy, że najlepszą zimową atrakcją będzie właśnie lodowisko - mówi Agata Kupracz, rzecznik prasowa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. - Zależy nam, żeby ludzie nas odwiedzali, dlatego wymyślamy kolejne takie atrakcje.

CAŁKOWICIE BEZPŁATNE

Wejście na lodowisko przy Nabrzeżu Ziółkowskiego jest ogólnodostępne i całkowicie bezpłatne (łącznie ze sprzętem). Na łyżwach będzie można jeździć codziennie od 8 stycznia do 28 lutego. W dni powszednie lodowisko będzie czynne od godz. 15 do 20, a w weekendy i w okresie ferii (11-24 luty) od godz. 10 do 20. Na lodowisko można przyjść również z własnym sprzętem.

WIDOK NA WESTERPLATTE I WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

Z Nabrzeża Ziółkowskiego rozciąga się widok na położony po przeciwnej stronie Martwej Wisły półwysep Westerplatte. Tuż obok lodowiska oglądać można nową, plenerową wystawę fotograficzną dotyczącą historii i teraźniejszości gdańskiego portu.

oprac. mkul