Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

poniedziałek,

31 grudnia 2018

19:20

Nowa ramówka Radia Gdańsk rusza w styczniu. A w niej sporo ciekawych nowości

Nowy Rok zaczniemy nową ramówką na antenie Radia Gdańsk. Pojawi się kilka naprawdę ciekawych nowości, a czas emisji niektórych audycji się zmieni. Sprawdźcie, jakie propozycje dla was przygotowaliśmy.

W środy o 11:00 wróci godzinna audycja Co za Historia, którą poprowadzi niezmiennie Wojciech Suleciński. Do tej pory w tym czasie w radioodbiornikach nadawana była audycja dla tych, którzy kochają wiedzę - Nie daj się oszukać Joanny Matuszewskiej - i ona nie zniknie. Zmieni się tylko czas jej emisji, na poniedziałek od 14:00 do 15:00 (co dwa tygodnie, na zmianę z Twoim Prawem Artura Kiełbasińskiego).

NOWE AUDYCJE

W piątki nie będzie już Nie tylko Metropolii. Na jej miejscu, czyli po 14:00 pojawi się Weekendowy navigator Radia Gdańsk Magdy Manasterskiej. Nasza dziennikarka zaproponuje słuchaczom, co ciekawego można robić na Pomorzu w weekend. Przedstawi między innymi ofertę teatralną i najciekawsze propozycje koncertowe - wszystko, co związane z kulturą popularną.

Kolejną audycją w nowej ramówce jest Good morning Gdańsk! Prowadzimy ją w języku polskim i w języku angielskim. To program tworzony z myślą o cudzoziemcach, którzy mieszkają na Pomorzu, a także dla tych, którzy chcą osłuchać się z językiem angielskim. Będzie o Wielkiej Brytanii i o Polsce, o Brytyjczykach i Polakach, o naszych wzajemnych relacjach i nie tylko. W roli prowadzących: Chris Farman, Anglik i nauczyciel oraz Ewelina Potocka, prezenterka Radia Gdańsk. Zapraszamy w soboty między 11:00 a 12:00.

Na miejscu audycji Co za Historia, czyli w czwartki o 18:30, pojawi się kolejna nowość - Kresowy salonik Radia Gdańsk. Będzie to audycja o ludziach, którzy na Kresach żyli, o tamtejszych tradycjach, kulturze i o terenach, które pozostały po stronie wschodniej. Poprowadzą ją Michał Rzepiak i Andrzej Urbański.

W poniedziałki, w paśmie Wiesz więcej z Radiem Gdańsk, pojawi się coś dla fanów sportu - Dogrywka w Radiu Gdańsk. A w niej Włodzimierz Machnikowski będzie opowiadał najważniejszym, najbardziej interesującym sportowym wydarzeniu czy sportowym bohaterze weekendu w Trójmieście.

Również w poniedziałki, ale wieczorową porą - o 22:30 usłyszymy Radio z klasą. Daniel Wojciechowski w swojej audycji porozmawia z nastolatkami o życiu szkolnym - o problemach i o tym, co może być w szkole interesujące.

COŚ DLA RODZIN

W sobotę o 11.00 mogliśmy usłyszeć Sposób na rodzinę Magdy Manasterskiej i Beaty Szewczyk. Teraz audycję usłyszymy o w niedzielę od godziny 10:00. A w czwartki o 22:30 Mariusz Kowalik w Klubie ojca RG opowie o świadomości rodzinnej, o ojcostwie, relacjach z dziećmi i o tym, jak być dobrym tatą.

Nowa ramówka Radia Gdańsk rusza już 1 stycznia.

pOr