Wiadomości
Chór Władysława Ornowskiego w Radiu Gdańsk Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment

środa,

19 grudnia 2018

18:59

Śpiewali dla pary prezydenckiej, teraz nagrywali dla radia. Wyjątkowe kolędy w Radiu Gdańsk

W studiu im. Janusza Hajduna uczniowie szkół podstawowych z miejscowości Trąbki Wielkie, Kłodawa, Czerniewo oraz Mierzeszyna nagrywali najpiękniejsze polskie kolędy. Zjednoczył ich Władysław Ornowski z Fundacji "Pan Władek".

Wszystko zaczęło się od wizyty w Pałacu Prezydenckim. - 20 listopada byliśmy w Warszawie na gali wręczenia wyróżnień ”Dla Dobra Wspólnego” za działalność na rzecz drugiego człowieka. Po oficjalnym wręczeniu nagród była okazja na prywatne rozmowy – wspomina Władysław Ornowski.

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

- Poskarżyłem się pani prezydentowej, że przyjechaliśmy tylko w ośmioro, a chciałem zabrać cały autokar. Pani prezydentowa powiedziała, że mamy otwarte drzwi do pałacu. Ustaliliśmy termin i już 12 grudnia byliśmy w Warszawie na obiedzie u pani Agaty Kornhauser-Dudy. Wspólnie spędziliśmy dwie godziny śpiewając kolędy, i opowiadając o naszej działalności. Na koniec przyszedł do nas pan prezydent, z którym również bardzo miło się rozmawiało – mówił pan Włodek.

 

Film. Jacek Klejment / Radio Gdańsk- W ten sposób powstał pomysł na wspólne śpiewanie i stworzenie chóru – tłumaczy pan Władek. Zespół składa się z dzieci z kilku szkół podstawowych w Trąbkach Wielkich, Czerniewa oraz Kłodawy. - Co będzie dalej, jeszcze nie wiemy. Mam nadzieję, że coś bardzo dobrego. Jeżeli jeszcze zachęcimy dzieci do wolontariatu i przy okazji zaśpiewamy gdzieś na jakimś koncercie to będzie super. Dodatkowo myślę, że są tu niektóre głosy, które warto wypromować. Mam nadzieje, że ktoś je usłyszy i stwierdzi, że to może być kolejna solistka na miarę Edith Piaf – mówił Ornowski.

Efekty pracy będzie można usłyszeć na antenie Radia Gdańsk jeszcze przed świętami. 

 Jacek Klejment


Zobacz Galerię