Wiadomości
Nautilus - wizualizacja wejścia głównego Fot.PFI Future

czwartek,

27 grudnia 2018

12:33

Nautilus krok po kroku. W audycji poznajemy wielkie oceanarium, które ma stanąć w Gdańsku

Wielkie oceanarium, laguna z lasem tropikalnym i hotel. Tak ma wyglądać Nautilus w Gdańsku. W audycji "Nautilus krok po kroku" przedstawiamy plany budowy i atrakcje jakie niesie z sobą inwestycja. Obiekt ma być budowany w partnerstwie publiczno-prywatnym. Miasto Gdańsk deklaruje ziemię, spółka PFI Future zapewni finansowanie inwestycji. Nautilus będzie umiejscowiony przy stadionie Energa w Letnicy, powinien stanąć za trzy lata.

Nautilus Gdańsk będzie ikoną ściągającą do miasta tysiące turystów, podobnie jak dla Wrocławia takim miejscem stało się Afrykarium - uważa Kamil Pakosz ze spółki PFI Future, która budowała wrocławski obiekt. W Gdańsku to będzie świat Ameryki Południowej. Oceanarium połączone z lasem tropikalnym i namorzynowym, do tego wypoczynkowa laguna i hotel spa z centrum medycznym.

nautilus3
Wizualizacja oceanarium w Gdańsku  Fot. PFI Future

Afrykarium rzeczywiście stało się miejscem do którego specjalnie przyjeżdża się do Wrocławia, nowym symbolem miasta. W pierwszej audycji zwiedzamy je z Tomaszem Wilanowskim. Wiceprezes Spółki Aquaserwis, zarządzającej Afrykarium, opowiada o fenomenie tego miejsca.

Posłuchaj pierwszej audycji z cyklu "Nautilus krok po kroku" emitowanej 6.12.2018:


nautilus8
Fot.PFI Future

Obecnie trwa projektowanie obiektu. Liderem prac projektowych jest biuro architektoniczne IMB Asymetria. Projekt, jako że zawiera dużo różnorodnych elementów, od akwariów po hotel, jest szeroko konsultowany ze środowiskiem branżowym i współtworzony również przez inne wycspecjalizowane pracownie. Przygotowywane jest uzbrojenie terenu pod budowę. Sama budowa rozpocznie się jesienią przyszłego roku. Zakłada się, że prace stricte budowlane rozpoczną się jesienią 2019 roku. Nautilus Gdańsk ma zostac otwarty już w połowie 2022 roku.

Gościem drugiej audycji z cyklu "Nautilus krok po kroku" emitowanej 13.12.2018 był Prezes PFI Future Marek Nowary:
 

nautilus2
Fot.PFI Future

Kolejna audycja z cyklu "Nautilus krok po kroku" poświęcona była zwierzętom jakie zobaczymy w Nautilusie. Planowaniem ekspozycji zajmuje się Aleksander Niweliński. Doświadczony przyrodnik, kierujący ogrodami zoologicznymi w Krakowie, Płocku i Poznaniu zapowiada, że świat głębokiego oceanu z rekinami i mantami będzie prowadził zwiedzających do ekspozycji obrazującej bogactwo fauny i flory Ameryki Południowej.

Drapieżne piranie, ogromne anakondy, nietoperze wampiry i kapibary - sprawdź jakie jeszcze zwierzęta zagoszczą w Gdańsku. Posłuchaj rozmowy z Aleksandrem Niwelińskim emitowanej 18.12.2018:


nautilus6
Fot.PFI Futurte

W programie emitowanym 20.12.2018 naszym gościem był Dyrektor Zarządzający PFI Future Krzysztof Sachs. - W Gdańsku chcemy zbudowac ikonę, miejsce rozpoznawalne w kraju i za granicą. Mamy za sobą doświadczenie z Afrykarium we Wrocławiu i ten efekt zostanie powórzony w Gdańsku - jest przekonany Krzysztof Sachs. Przed budową Afrykarium ZOO we Wrocławiu było odwiedzane przez 400-500 tysięcy osób rocznie, obecnie mamy milion siedemset zwiedzających.

Posłuchaj rozmowy z Krzysztofem Sachsem emitowanej 20.12.2018:


nautilus5
Fot.PFI Future

W poszczególnych odcinkach audycji "Nautilus krok po kroku" poznawaliśmy filozofię jaka kierują się inwestorzy i autorzy Nautilus Gdańsk. Ostatnia była poświęcona przede wszystkin ciekawostkom technicznym związanym z budową. Gościem rozmowy emitowanej 27.12.2018 był szef projektu Radosław Kaflowski.
Posłuchaj: Włodzimierz Raszkiewicz