Wiadomości
Fot. Archiwum Radia Gdańsk

czwartek,

06 grudnia 2018

20:16

Nawracające zapalenia ucha, problemy z męczącym kaszlem? Razem z Radiem Gdańsk spotkaj się z laryngologami

Jeśli masz ciągle kłopoty z zatokami, albo nie możesz pozbyć się nawracających zapaleń ucha, a każdej zimy łapiesz męczący kaszel, to nadchodzące wydarzenie jest dla Ciebie. W poniedziałek, 10 grudnia w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku odbędzie się spotkanie lekarzami z Katedry i Kliniki Otolaryngologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Laryngolodzy dr hab. Andrzej Skorek i dr hab. Tomasz Przewoźny będą odpowiadać na pytania dziennikarki Radia Gdańsk Joanny Matuszewskiej, a także na te zadawane w trakcie spotkania. Lekarze powiedzą m.in. czy przewlekłe, nawracające zapalenia zatok a także choroby uszu mogą mieć konsekwencje np. dla słuchu. 


NAJLEPSI SPECJALIŚCI NA POMORZU

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Bądź zdrów bez kolejki", który jest organizowany wspólnie przez Radio Gdańsk, Gdański Uniwersytet Medyczny i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. To autorski projekt rozpoczęty w 2017 r., którego celem jest poprawa wiedzy na temat zdrowia wśród mieszkańców Pomorza. Poradami w jego ramach dzielą się najlepsi na Pomorzu specjaliści, którzy w ramach indywidualnego kontaktu z pacjentami i słuchaczami Radia Gdańsk udzielają porad dotyczących profilaktyki chorób.

SPOTKANIE ZE SŁUCHACZAMI

Darmowe spotkanie odbędzie się w nowym szpitalu UCK (budynek CMI) przy ul. Smoluchowskiego 17, na I piętrze obok restauracji Witaminka, naprzeciwko Rejestracji Głównej. Początek spotkania w poniedziałek, 10 grudnia o godz. 14. Serdecznie zapraszamy.

Joanna Matuszewska/mkul