Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

06 grudnia 2018

12:50

Mikołaj Radia Gdańsk spotkał się z małymi pacjentami szpitali w Gdańsku i Słupsku [ZDJĘCIA]

Puzzle, zabawki, gry, czapki, skarpetki i słodycze znalazły się w paczkach od Mikołaja Radia Gdańsk. Święty rozdał je małym pacjentom szpitala UCK w Gdańsku i szpitala w Słupsku.

Dzieci bardzo ucieszyły się z prezentów, bo - jak przyznały - od rana wypatrywały Świętego Mikołaja. W końcu dotarł. Prezenty były wypełnione po brzegi i były bardzo bogate - mówili mali pacjenci.

DZIECI SZCZĘŚLIWE, MIKOŁAJ TAKŻE

- Dostałem taką fajną grę planszową o samochodach, bardzo mi się podoba. Dostałem też dużo słodyczy. Jestem zadowolony. Mikołaj nie zawiódł - mówił jeden z nich.

 

Mikołajskleja

Fot. Radio Gdańsk / Jacek Klejment
 


- W środku jest jakaś czapeczka, skarpetki, puzzle, owoce, jakieś słodycze, soczki, woda. Paczka była bardzo ciężka, ale dałam radę sama - dodała inna dziewczynka.

Zanim Mikołaj rozdał prezenty, odbyła się wspólna zabawa z animatorami Fundacji Dr Clown. Później Święty odwiedził dzieci, którym stan zdrowia nie pozwala wstać z łóżka. Dla niego to wielkie wzruszenie, ale też wielka radość, że choć na chwilę może im pomóc nie myśleć o cierpieniu i chorobie. 

RÓWNIEŻ W SŁUPSKU

Świąteczna drużyna odwiedziła również najmłodszych podopiecznych szpitala w Słupsku. Mikołaj, Śnieżynka i Radio Gdańsk rozdało 50 paczek na oddziałach pediatrii i chirurgi. Mikołaja przywitały radość, uśmiech, a przede wszystkim zaskoczenie. - Bardzo się cieszymy z wizyty Radia Gdańsk i Mikołaja w naszym szpitalu. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować całej redakcji. Jest to wspaniała inicjatywa. Radio co roku odwiedza naszych najmłodszych podopiecznych. To są pacjenci, którzy wymagają najwięcej serca. Wydaje mi się, że o nich trzeba w szczególny sposób pamiętać i dlatego serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom Radia Gdańsk - mówił prezes słupskiego szpitala Andrzej Sapiński.

 

slupsk mikolaj
Fot. Radio Gdańsk/Wojciech Luściński
 

Mikołajkowe paczki napełnili prezentami: Pomorskie Centrum Hurtowe RENK, firma Playmobil, Grupa JD Kulej autoryzowany dealer Peugeot i KIA w Trójmieście, Victoria Cymes – producent soków dla dzieci, Black Management Witold Czarnowski, firma Trefl i Coca Cola Trójmiasto.

ga/lus/mich/mar


Zobacz Galerię