Wiadomości
Fot.Radio Gdańsk/Tomasz Gdaniec

wtorek,

04 grudnia 2018

21:13

Otwarcie Centrum Wsparcia Rodziny w Starogardzie Gdańskim dopiero w kwietniu. "Niebawem ogłosimy przetarg na wyposażenie budynku"

Dopiero w kwietniu, a nie jak początkowo zakładano - w styczniu otwarte zostanie Centrum Wsparcia Rodziny w Starogardzie Gdańskim. Pomocą zostanie objętych 150 osób z obszarów rewitalizacyjnych. W tym miejscu będą organizowane dla dzieci zajęcia opiekuńcze, specjalistyczne i tzw. podwórkowe.

- Wnętrza Społecznego Centrum Wsparcia Rodziny są obecnie wykańczane, a na zewnątrz trwają prace związane z tzw. małą architekturą. Niebawem ogłosimy przetarg na wyposażenie budynku. Planujemy oficjalne rozpoczęcie pracy 1 kwietnia - mówi Sylwia Ossowska ze starogardzkiego magistratu. 

POMOC RODZINOM DYSFUNKCYJNYM I DZIECIOM

Jak przypomina Małgorzata Rogala ze starogardzkiego magistratu, Społeczne Centrum Wsparcia Rodziny będzie zajmować się pomocą rodzinom dysfunkcyjnym oraz dzieciom. Wsparciem zostanie objętych 150 osób z obszarów rewitalizacyjnych. Dla dzieci zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze, specjalistyczne i tzw. zajęcia podwórkowe. Będzie można z pomocą wolontariuszy odrobić lekcje i zaległości. Rodziny będą mogły liczyć na wsparcie psychologów, pedagogów i innych specjalistów. - Znajdzie się tu piec do wypalania gliny, koła garncarskie, imadła i inne narzędzia do prac technicznych – dodaje urzędniczka.

Przebudowa byłego gmachu szkoły specjalnej na centrum wsparcia kosztuje miasto dwa miliony złotych. Remont budynku rozpoczął się w kwietniu.


Tomasz Gdaniec/pOr