Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

wtorek,

04 grudnia 2018

10:07

Jak oceniasz komunikację miejską w Gdańsku? Każdy pasażer może wziąć udział w ankiecie

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku sonduje pasażerów. Chce poznać opinie mieszkańców dotyczące połączeń i warunków jazdy komunikacją miejską.

Pytania znajdują się w ankiecie na stronie internetowej ZTM-u. Badania są przeprowadzane co roku. Ma to poprawić funkcjonowanie transportu publicznego w obszarach wskazanych przez mieszkańców. 


- Pytamy o powody korzystania z komunikacji miejskiej, o częstotliwość kursowania pojazdów, o ich czystość, punktualność, o kontrolę, czy o kanały sprzedaży biletów - mówi Zygmunt Gołąb rzecznik prasowy ZTM.

CHCĄ DOPASOWAĆ OFERTĘ DO POTRZEB

Wyniki ankiety pomogą dopasować ofertę komunikacyjną ZTM do faktycznego zapotrzebowania pasażerów. Wynikiem tego może być na przykład zwiększenie częstotliwości kursowania danej linii czy poprawa połączeń między poszczególnymi dzielnicami.

PUNKTUALNOŚĆ, TEMPERATURA, KIEROWCY

Pasażerowie, z którymi rozmawiało Radio Gdańsk przyznają, że komunikacja miejska w Gdańsku raczej daje radę. To co by poprawili to punktualność niektórych linii – choć niektórzy podkreślali, że w wielu przypadków winne temu są korki. Pojawiały się też uwagi dotyczące temperatury wewnątrz pojazdów – zimą jest za ciepło a latem za zimno – twierdzą mieszkańcy. Niektórzy zwracali też uwagę, że biletomaty na przystankach często nie przyjmują monet co uniemożliwia zakup biletu. - I kierowcy mogliby być milsi, uśmiechnąć do pasażera, zagadać czy puścić oko - dodał jeden z mieszkańców.

Ankietę można wypełniać do 17 grudnia na stronie gdańskiego ZTM (TUTAJ)

Aleksandra Nietopiel/mkul