Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Arkadiusz Zawiślak

niedziela,

02 grudnia 2018

15:05

13 850 złotych - tyle udało się zdobyć podczas wielkiej licytacji bombek na rzecz Hospicjum Dutkiewicza

Julia Pietrucha, Katarzyna Figura, Maciej "Gleba" Florek, Sylwia Gruchała, Jarosław Bieniuk... To tylko niektóre z gwiazd, które w sobotę wzięły udział w akcji "Gwiazdy malują gwiazdy". Artyści, dziennikarze i sportowcy malowali bombki w szczytnym celu. Od poniedziałku ich dzieła było można wylicytować na antenie Radia Gdańsk.

Akcja "Gwiazdy malują gwiazdy" tradycyjnie odbyła się w Galerii Bałtyckiej. Jak co roku, w wydarzenie zaangażowali się artyści, dziennikarze (w tym przedstawiciele Radia Gdańsk) i sportowcy, związani z Trójmiastem.

Część pomalowanych bombek można było zdobyć w licytacjach na antenie Radia Gdańsk. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz Hospicjum Dziecięcego im. ks. E. Dutkiewicza. W tym roku zbiórka pieniędzy zostanie przeznaczona na intensywną rehabilitację dla najmłodszych podopiecznych hospicjum.

 

NIE TYLKO PISZĄ I ROZMAWIAJĄ

 

Na pierwszy ogień poszły bombki, które malowali nasi dziennikarze: Magda Manasterska, Włodek Raszkiewicz, Grzegorz Armatowski i Daniel Wojciechowski. W poniedziałek, za półtora tysiąca złotych, wylicytowała je pani Grażyna.

 

bąłbki

Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka

 

ARTYSTYCZNE DUSZE

 

Drugiego dnia akcji licytowane były ozdoby, wykonane przez Katarzynę Figurę, Julię Pietruchę, Rafała Ostrowskiego, Jakuba Mroza, zespół Lipali, Macieja "Glebę" Florka i aktorów z Teatru Muzycznego w Gdyni. Za bombki od artystów, muzyków, tancerzy i aktorów Ewelina i Mariusz zaproponowali 2 600 złotych.

 

bompky copy

Fot. Radio Gdańsk/Maria Anuszkiewicz

 

bompky 2

Fot. Radio Gdańsk/Maria Anuszkiewicz

 

NIE TYLKO SPORTOWE EMOCJE

 

Trzeciego dnia naszej akcji licytowaliśmy bombki m.in. siatkarzy Trefla Sopot, Sylwii Gruchały oraz Piotra Myszki. 3500 złotych od pana Krzysztofa za ozdoby od sportowców to kwota, którą udało się osiągnąć.

 

bołbery

Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka

 

bołbery1

Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka

 

FOTOGRAFICZNO-ARTYSTYCZNE


Czwartego dnia pierwsze skrzypce grał zestaw bombek od artystów-plastyków. To ozdoby pomalowane przez Magdę Benedę, Barbarę Wypustek, Jacka Krenza, Michela Lenglarda Lensky'ego oraz Macieja Kosycarza, który dodatkowo w ramach prezentu specjalnego przekazuje na licytację zdjęcie "Zima z parasolką" oraz fotograficzny spacer z Mistrzem po zimowym Gdańsku. Za 2700 złotych zestaw wylicytował pan Paweł. 

 

bumbki

Fot. Radio Gdańsk/Maria Anuszkiewicz

 

VIP-OWSKI PAKIET

 

3550 złotych za bombki pomalowane przez piłkarzy Lechii Gdańsk oraz zaproszenie na mecz do loży VIP-Prestiż. Tyle zaoferował pan Paweł w ostatniej licytacji na rzecz Hospicjum im. księdza Eugeniusza Dutkiewicza.
    

bombki lechia

Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka


Przez cały tydzień rozdawaliśmy bombki. pomalowane między innymi przez aktorów, artystów i dziennikarzy. Na koncie fundacji dzięki państwa hojności zebraliśmy 13 850 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na intensywną rehabilitację dzieci, które są pod opieką Hospicjum im. księdza Dutkiewicza. Bardzo dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie wszystkich, biorących udział w licytacjach!

Kolejność licytacji na antenie RG:

1. dzień (3.12.2018) – zestaw bombek od dziennikarzy Radia Gdańsk: Grzegorza Armatowskiego, Magdy Manasterskiej, Beaty Szewczyk i Włodzimierza Raszkiewicza.
2. dzień (4.12.2018) – zestaw bombek od artystów muzyków, tancerzy, aktorów – tu pojawią się bombki pomalowane m.in. przez Katarzynę Figurę, Julię Pietruchę, Rafała Ostrowskiego, Jakuba Mroza, zespół Lipali, Macieja "Glebę" Florka i aktorów z Teatru Muzycznego w Gdyni.
3. dzień (5.12.2018) – zestaw bombek naszych sportowych mistrzów, m.in. siatkarzy Trefla Sopot, Sylwii Gruchały, Piotra Myszki czy Krystiana Pieszczka wraz z prezentem specjalnym: koszulką reprezentacji Polski w piłce nożnej.
4. dzień (6.12.2018) - specjalny zestaw bombek od artystów-plastyków – tu w zestawie pojawią się bombki pomalowane m.in. przez Magdę Benedę, Barbarę Wypustek, Jacka Krenza, Michela Lenglarda Lensky'ego oraz Macieja Kosycarza, który dodatkowo w ramach prezentu specjalnego przekazuje na licytację zdjęcie "Zima z parasolką" oraz fotograficzny spacer z Mistrzem po zimowym Gdańsku.
5. dzień (7.12.2018) – zestaw bombek dla kibiców Lechii Gdańsk z podpisami członków drużyny pierwszego składu Lechii Gdańsk i Jarosława Bieniuka oraz z prezentem specjalnym - podwójnym zaproszeniem VIP na mecz Lechii Gdańsk i Górnika Zabrze, 22.12.2018 do loży VIP-Prestiż.

mkul/mk