Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Tatiana Slowi

poniedziałek,

12 listopada 2018

11:16

Pocztówka z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego i Polską Deklaracją Niepodległości także po kaszubsku. Darmowe kartki można odebrać w Gdańsku i Wejherowie

Pocztówka z wizerunkiem i odezwą marszałka po kaszubsku została wydana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. To w ramach akcji "Mamy Niepodległą".

Darmowa kartka pocztowa, z nadrukowanym znaczkiem, została wydana w dwóch językach: po polsku i w jedynym w naszym kraju języku regionalnym, czyli kaszubskim. Za tłumaczenie pocztówki odpowiedzialne jest Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, które na zaproszenie muzeum zostało partnerem projektu.

16 LISTOPADA

- Cała akcja rusza 16 listopada - mówi Łukasz Richert z biura zarządu Głównego Zrzeszenia. - Tekst depeszy notyfikującej odrodzenie Rzeczpospolitej  będzie wydrukowany także po kaszubsku. Umieszczona na karcie pocztowej, swoista Polska Deklaracja Niepodległości to miły prezent dla naszych bliskich i przyjaciół z okazji 100-lecia Niepodległej. To unikatowa kartka, którą wyślemy, do kogo będziemy chcieli - dodaje.

Pocztówki odebrać można między innymi w domu kaszubskim przy ul. Straganiarskiej w Gdańsku oraz w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

REDAKCJA CZEKA NA POCZTÓWKI

Na kaszubskie, niepodległościowe kartki od słuchaczy czeka redakcja Magazynu Kaszubskiego w Radiu Gdańsk. Wśród nadawców zostaną rozlosowane nagrody - kaszubskojęzyczne wydania "Małego Księcia" i płyty z kolędami.

Tatiana Slowi/pOr