Wiadomości
Historyczne Zdjęcie Gdańszczan w przybliżeniu Fot. materiały prasowe

niedziela,

11 listopada 2018

21:06

Historyczne Zdjęcie Gdańszczan na Stulecie Niepodległości

Każdy, kto o 11.30 zjawił się na Długim Targu w Gdańsku, uwieczniony został na wyjątkowej fotografii. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonano zdjęcie, które przejdzie do historii.
Gdańsk od samego rana świętował okrągłą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już o godzinie 9 ruszyła spod Podwala Staromiejskiego parada, która przeszła ulicami: Podmłyńska – Wielkie Młyny - Rajska – Jana Heweliusza – Korzenna – Kowalska pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym - gdzie został odśpiewany hymn narodowy.

Aby lepiej zapamiętać ten dzień, zorganizowano wspólne zdjęcie i to nie byle jakie, bo na jednej fotografii mógł znaleźć się każdy, kto zjawił się na Długim Targu. Organizatorzy zapewnili, że jakość zdjęcia pozwoli każdemu odnaleźć się na fotografii. Ostatecznie historyczne zdjęcie zostanie złożone w Muzeum Gdańska.

ZDJĘCIE MOŻNA ZNALEŹĆ - TUTAJ

WAŻNE
- Po kliknięciu w przycisk "TUTAJ" zdjęcie zacznie się pobierać. Prosimy o cierpliwość, ponieważ plik jest duży i jego pobieranie może zająć parę minut.