Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Piekło

piątek,

09 listopada 2018

12:16

Finał rozdawania polskich flag w ramach akcji Radia Gdańsk. "Gdynia kocha biało-czerwone barwy"

Piątek to wielki finał tegorocznej akcji Radia Gdańsk rozdawania biało-czerwonych flag. Nasz wóz satelitarny zaparkował przed infoboksem w Gdyni. Był tam nasz reporter Sylwester Pięta, który miał dla państwa setki flag przygotowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Przed Infoboksem był tłum chętnych, którzy chcieli otrzymać flagi. - Gdy przyjechałem tutaj kilkadziesiąt temu byłem przekonany, że to kolejka, która czeka do wejścia na taras widokowy przy Infoboksie, a tutaj niektórzy od kilku godzin czekali żeby otrzymać biało-czerwoną flagę - mówił nasz reporter zaczynając rozmowę z wiceprezydentem Gdyni Michałem Guciem.

- Tłum świadczy o tym, że Gdynia kocha biało-czerwone barwy - mówił Michał Guć. - Gdynianie chcą świętować. Chcemy uczcić niepodległość. Dzisiaj tutaj można te flagi odebrać, za chwilę zawisną one w gdyńskich oknach, na balkonach. Jest to pewna prawidłowość, bo widzę, że tam gdzie pojawiła się jedna flaga w następnym roku pojawia się ich więcej. Dawajmy dobry przykład, wywieszajmy te flagi, bo wtedy można liczyć, że sąsiedzi do nas dołączą - dodał wiceprezydent.

Zobacz Galerię