Wiadomości
Fot. Gdansk.pl

piątek,

09 listopada 2018

07:22

Ma pomóc mieszkańcom dwóch dzielnic Gdańska. Ulica Nowa Medyków będzie miała chodnik i oświetlenie

Na ulicy łączącej Suchanino i Aniołki powstanie chodnik i zostanie zainstalowane oświetlenie. Tzw. ulica Nowa Medyków, łącząca Cygańską Górę z ulicą Sobieskiego, w przyszłym roku będzie przystosowana do potrzeb pieszych.

- W tym roku poszerzyliśmy jezdnię umożliwiając wprowadzenie komunikacji autobusowej. W 2019 roku planujemy wykonanie chodnika na odcinku przylegającym do poszerzonego odcinka jezdni - zapowiada Magda Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

PIERWSZE KROKI W TYM ROKU

Co prawda piesi na chodnik muszą trochę poczekać, ale jeszcze w tym roku ich komfort i bezpieczeństwo nieco się zwiększą. Magdalena Kiljan informuje, że niedługo zostanie utwardzony idący wzdłuż ulicy grunt. - W tym roku wykonamy utwardzenie "destruktem" bitumicznym pobocza jako rozwiązanie tymczasowe umożliwiające bezpieczne korzystanie z tego połączenia pieszym - dodaje.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni planuje w przyszłym roku także zainstalować oświetlenie na tym odcinku.

KONIECZNOŚĆ ZGŁASZANA OD KILKU LAT

Odcinek jest ważny komunikacyjnie dla obu dzielnic. Mieszkańcom Suchanina znacznie ułatwia dojazd do centrum miasta, dla mieszkańców Aniołków to ważny odcinek w połączeniu z Wrzeszczem. Radna Miasta Gdańska Anna Golędzinowska zaznacza, że już 3 lata temu zwracała uwagę na konieczność przystosowania ulicy Nowej Medyków. - Zgłaszaliśmy to jako postulat do budżetu miasta, od początku funkcjonowania Rady Dzielnicy Aniołki, czyli od 2015 roku. To bardzo istotny skrót zarówno dla mieszkańców dzielnicy Aniołki, jak i części mieszkańców dzielnicy Suchanino - komentuje.

PROJEKT BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

Projekt przystosowania ulicy Nowej Medyków radna zgłosiła do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on prawie 1300 głosów. Ta liczba okazała się niewystarczająca na jego zrealizowanie. 

 

Maksymilian Mróz