Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

08 listopada 2018

17:49

Wykłady, dyskusje i konkurs. Wyjątkowa konferencja naukowa dla studenckich rozgłośni radiowych w Radiu Gdańsk

Studenci z sześciu uczelni akademickich rozgłośni wezmą udział w konferencji naukowej "RADIOUCZE(L)NI", w studiu Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna. Jej celem jest prezentacja działalności studenckich rozgłośni radiowych, integracja środowiska mediów studenckich oraz dyskusja wokół różnorodnych zjawisk medioznawczych.

Studenckie rozgłośnie radiowe od lat stanowią ważne centrum rozwoju kultury studenckiej w Polsce. Obecnie w miastach akademickich działa ponad 30 rozgłośni studenckich, w których młodzi ludzie stawiają pierwsze kroki w zawodzie dziennikarza i poznają niezwykłą atmosferę radia.

6 STUDENCKICH ROZGŁOŚNI

W konferencji wezmą udział studenci z sześciu studenckich rozgłośni: Radio Aktywne Politechniki Warszawskiej, Uniwersytet Łódzki na Fali, Radio Meteor UAM, Radio MORS - Mega Otwarte Radio Studenckie UG, UJOT FM, Kraków, Radio UWM FM, Olsztyn.

ZŁOTA FOKA

W ramach Konferencji przyznawana jest także nagroda "Złotej Foki" za najlepszą audycję radiową "Zapytaj o Polskę", poświęconą 100-leciu odzyskania niepodległości. Studenci w dowolnej, dźwiękowej formie mogą przedstawić oblicze Polski. Zarówno przez przedstawienie codzienność jak i wyjątkowych chwil z jej historii. Trzy najlepsze audycje zostaną wyemitowane na antenie Radia Gdańsk.

PROGRAM KONFERENCJI

Na konferencję zapraszamy w piątek 9 listopada od godziny 9:00 do siedziby Radia Gdańsk (Grunwaldzka 18 w Gdańsku).

konf 1

konf 2

 

mm