Wiadomości
Boczna wizualizacja Officyny w godzinach wieczornych Źródło. materiały prasowe

czwartek,

08 listopada 2018

17:49

Pierwszy etap budowy biurowca w centrum Wrzeszcza zakończony. "To jedna z naszych najlepszych realizacji" [WIZUALIZACJE]

Officyna zakończyła I etap budowy. Chodzi o budynek, który powstanie na miejscu dawnej siedziby Chemii. W czwartek nad nowym biurowcem zawisła wiecha, symbolizująca osiągnięcie surowego stanu inwestycji.

 Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus, która jest inwestorem, zapewniał, że nowy biurowiec pozytywnie wpłynie na rewitalizację Wrzeszcza. - Ten budynek jest elementem rewitalizacji części Gdańska, która w przeszłości bardzo dobrze się rozwijała, a ostatnio - tak twierdzi wiele osób - podupada. Postanowiliśmy temu zapobiec. Chcemy stworzyć "tkankę" złożoną z lokali usługowych, biur zapewniających nowe miejsca pracy. Trzeba było odważyć się podjąć poważne kroki. Zburzyliśmy stary budynek, który nie spełniał naszych oczekiwań technicznych. Dzięki temu powstanie biurowiec nie tylko nowoczesny, ale również niebędący w dysonansie z otaczającą architekturą - mówił Sławomir Gajewski.


NOWOCZESNY BIUROWIEC W SERCU WRZESZCZA

I etap biurowca Officyna będzie 5-kondygnacyjnym budynkiem biurowo-usługowym. Powstanie w miejscu dawnej siedzimy firm Chemia przy al. Grunwaldzkiej 50. Na parterze mają powstać lokale usługowe, natomiast na wyższych poziomach znajdą się pomieszczenia biurowe, z charakterystycznym tarasem na IV piętrze. W ramach inwestycji powstanie także infrastruktura parkingowa, w tym garaż podziemny.

WSPÓŁPRACUJĄ RAZEM OD LAT

Projekt Officyny przygotowała warszawska pracownia APA Wojciechowski Architekci, która współpracuje z Torusem od lat (projektowali wszystkie budynki Alchemii i Arkońska Business Park). Przy wrzeszczańskim kompleksie głównym projektantami byli Agnieszka Matys-Rudomino, Marcin Witkowski i Szymon Wojciechowski - prezes zarządu i współwłaściciel pracowni.

- Staraliśmy się zaprojektować budynek prosty, elegancki, bardzo wpasowany w otaczającą zabudowę, ale jednocześnie nowoczesny, w wysmakowanych proporcjach. Było to pewne wyzwanie, bo obiekt jest bardzo duży, a skala otaczających go budynków jest drobna, wrzeszczańska. Cieszy nas, że od strony pierzei nie wyróżnia się skalą na tle innych. Będzie miał parę smaczków i niespodzianek na fasadzie. Naprawdę myślę, że będzie to jedna z naszych najlepszych realizacji - zapewniał Szymon Wojciechowski.

PIERWSZY ETAP W 2019 ROKU

I etap Oficyny ma dostarczyć na rynek ponad 5 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym blisko 4,2 tys. mkw., które będą przeznaczone na biura. Planowo biurowiec będzie oddany do użytku w III kwartale 2019 roku.

mkul


Zobacz Galerię