Wiadomości
Fot. Policja Bytów

czwartek,

08 listopada 2018

16:57

Z siekierą w ręku rzucił się na policjantów. Bytowscy funkcjonariusze opisują, jak go zatrzymali

Atak z siekierą na policjantów w Bytowie. Funkcjonariuszom nic się nie stało, agresywny 35-latek został obezwładniony. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem.

Policjanci zostali wezwani do mężczyzny, który miał demolować własne mieszkanie. Policjanci po wejściu do lokalu zauważyli mężczyznę, który natychmiast chwycił za siekierę i ruszył w ich stronę.

"GROZIŁ POLICJANTOM, ŻE ICH ZABIJE"

- Mężczyzna wymachiwał siekierą i groził policjantom, że ich zabije. Mundurowi wycofali się i na miejsce wezwali wsparcie - mówi Michał Gawroński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w domu jest sam. Wtedy zdecydowali o ponownym wejściu do lokalu, ale tym razem z wykorzystaniem wyrzutnika do siatki obezwładniającej, który powoduje huk. Zdezorientowany 35-latek położył się na łóżku i bez oporu poddał się policjantom.

NARKOTYKI i WŁAMANIE

Po przeszukaniu mieszkania znaleziono w nim 20 gramów marihuany. Policjanci ustalili także, że mieszkaniec Bytowa miał wcześniej włamać się do sklepu monopolowego i ukraść alkohol.

3 MIESIĄCE ARESZTU

Agresywnemu 35-latkowi postawiono zarzuty czynnej napaści na policjantów, posiadania narkotyków i dokonania włamania. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Paweł Drożdż/mili