Wiadomości
Fot. Słuchacz RG

czwartek,

08 listopada 2018

08:32

Bełkotliwa mowa i pisk opon. Pijany kierowca chciał zjechać autem po schodach w Gdańsku [FOTO/FILM]

O krok od tragedii w Gdańsku Siedlcach. Kompletnie pijany kierowca próbował zjechać samochodem po schodach, po których szła cała rodzina. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a mężczyzna został zatrzymany.


Jak mówi pani Maria, auto bez świateł z piskiem opon ruszyło sprzed sąsiedniego bloku wprost na schody. Tylko dzięki temu, że bokiem uderzyło w barierki, nikogo nie potrąciło. Samochód zatrzymał się tuż przed trzyletnim synkiem pani Marii. Chłopiec upadł, ale na szczęście skończyło się na strachu.

- Szłam ja, szli moje trzyletnie dziecko i dziadkowie - jeden za drugim po schodach. To auto by po prostu nas staranowało, tak mogło się zdarzyć. To moja ulica, schody, po których chodzę kilka razy dziennie z moimi dziećmi. Czuję się jakby ktoś dosłownie wjechał do mojego domu samochodem - mówi kobieta.

- 5 km szybciej, 10 cm dalej, 15 sekund wcześniej i miałbym cała rodzinę w szpitalu albo w kostnicy - dodał pan Kuba, mąż pani Marii.BEŁKOTLIWA MOWA

Pijanego kierowcę zatrzymali świadkowie. Mężczyzna w bełkotliwiej mowie przyznał, że zawsze chciał zjechać autem po schodach. Po chwili przyjechała policja - kierowca dostawczego samochodu miał dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz trzeźwieje, a wkrótce usłyszy zarzuty.


REAGUJ!

Co może zrobić każdy z nas, widząc kierowcę, który np. ucieka z miejsca wypadku? Na ten temat dziennikarz Radia Gdańsk rozmawiał z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podkom. Zbigniewem Korytnickim. Przeczytaj >>> TUTAJ.

Grzegorz Armatowski/mich


Zobacz Galerię