Wiadomości
fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki

czwartek,

08 listopada 2018

07:34

Gdańsk w rankingu najpiękniejszych miast według CNN Travel. "Łączy historię z nowoczesnością"

Gdańsk na liście najpiękniejszych miast w Polsce według telewizji CNN Travel. - Miasto łączy piękno historycznej zabudowy z nowoczesnością portowego miasta - czytamy na stronie zagranicznego portalu.

Jak napisali dziennikarze CNN Travel, Gdańsk przypomina bajkową krainę pełną domków z piernika z rzędami kolorowych domów, średniowiecznych kościołów, bram i wież. Autorzy dodają, że historia Gdańska pełna jest tragicznych rozdziałów jak m.in. zrównanie miasta z ziemią podczas II Wojny Światowej. Przypomina jednak, że miasto zostało w większości odbudowane po wojnie i że to tutaj zaczęła się Solidarność i ruchy prowadzące do obalenia komunizmu.

MUZEUM WARTE ODWIEDZENIA

Autorzy w szczególności polecają czytelnikom wizytę w Muzeum II Wojny Światowej. - Posiada ultranowoczesny wygląd, który symbolizuje drogę od "piekła" wojny do świetlanej przyszłości, rzucając przy tym światło na losy Gdańska i Polski w czasie II Wojny Światowej - czytamy na stronie CNN Travel.

cnn skrinfot. cnn.com


- To nowoczesne miasto, które śmiało patrzy w przyszłość,
nie zapominając o swojej przeszłości - podsumowują zagraniczni dziennikarze.

NIE TYLKO GDAŃSK

Oprócz Gdańska w rankingu CNN Travel znalazły się również Kraków, Łódź, Wrocław, Toruń, Tatry czy Białowieski Park Narodowy.

dr