Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Patrycja Oryl

poniedziałek,

12 listopada 2018

10:00

Pierwszy plac zabaw dla psów na plaży w Gdańsku. "Wiele osób i ich czworonożnych przyjaciół korzysta z wybiegu"

Tuba, słupki do zabawy, a nawet... pisuar. Na plaży dla psów w Gdańsku Brzeźnie powstała Psia stacja, plac zabaw dla czworonożnych pupili. To nagroda w konkursie zorganizowanym przez markę Nestle Purina Dog Chow, w którym, aby wygrać, trzeba było przedstawić ulubione miejsca naszych psiaków.

Myślą przewodnią konkursu było stworzenie specjalnych miejsc, gdzie właściciele i ich czworonożni przyjaciele będą mogli wspólnie się bawić

6 MIAST

- Jeden z mieszkańców Gdańska zgłosił do konkursu plażę dla psów w Brzeźnie i udało się. Wśród sześciu miast, które zwyciężyły, znalazł się właśnie Gdańsk. Dzięki temu wybieg został wyposażony w nowe urządzenia do zabawy dla czworonogów - mówił Łukasz Iwański, kierownik kąpielisk i obiektów nadmorskich. - Jest tam tuba, są słupki do zabaw, poręcze do przeskakiwania. Oprócz tego ławeczka, dozowniki na worki na psie odchody, tablice informacyjne, a nawet pisuar - dodał.

DLA WSZYSTKICH

Reguły korzystania z psiego placu zabaw są proste, z pupilem może przyjść każdy za darmo, ale trzeba pamiętać o paru rzeczach. - Regulamin nie jest rozbudowany. To, co ważne - pies powinien być na smyczy albo posiadać kaganiec - podkreślił.

Plaża dla psów w Brzeźnie jest często uczęszczana przez mieszkańców. -Gdy tam zaglądamy, widzimy, jak wiele osób i ich czworonożnych przyjaciół korzysta z wybiegu. Dodatkowa atrakcja w postaci urządzeń do zabawy na pewno spotkała się z dużym zainteresowaniem - mówił Łukasz Iwański.

DEMONTAŻ NA ZIMĘ

Psi plac zabaw nie będzie jednak całoroczny. - Trzeba pamiętać, że te urządzenia są w pasie nadmorskim, na plaży, która okresowo jest zalewana podczas sztormów. W okresie zimowym będziemy musieli zdemontować  urządzenia, żeby nie zostały zniszczone. Przewidujemy, że na przełomie marca i kwietnia zamontujemy je z powrotem - podsumował Iwański.

PIES NA PLAŻY

Teraz wszystkie plaże w Gdańsku są dostępne dla psów. Latem obowiązuje zakaz wprowadzania czworonogów na kąpieliska, które otwarte są od końca czerwca do września.


Patrycja Oryl


Zobacz Galerię