Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Krzysztof Piekło

środa,

07 listopada 2018

13:23

Rozdaliśmy setki biało-czerwonych flag w Skarszewach. "Pamiętajmy o niej w każdym miejscu"

Za nami pierwszy dzień akcji Radia Gdańsk z biało czerwoną flagą. Symbolami narodowymi obdarowaliśmy dziś mieszkańców Skarszew.
- To wyjątkowe święto, wszyscy to czujemy. Oczywiście świetna akcja Radia Gdańsk jest takim uzupełnieniem naszych obchodów, obchodów w całej Polsce. Myślę, że tutaj to jest kolejny element, który pomaga nam czuć tę flagę. Zobaczmy jak jest w Stanach Zjednoczonych - celebrowanie tej flagi i radość z tego jest zupełnie inna. Dobrze byłoby, żebyśmy w każdym miejscu pamiętali o biało-czerwonej, wykorzystywali ją pokazując nasze emocje patriotyczne, nasze nastawienie. Piękna akcja - mówił burmistrz Skarszew Jacek Pauli.

CHĘTNYCH NIE BRAKOWAŁO

Z rozdaniem flag problemu nie było, bo kolejka po nie ustawiała się już przed godziną 12. Pomagała nam młodzieżowa rada miasta. - Rozdawanie flag szło super, było bardzo dużo osób i chętnie przychodzili. Nie trzeba było namawiać. Po nasze flagi przychodzili i starsi, i młodsi, i przedszkolaki i nawet policjanci - mówią.

ŚWIĘTOWANIE JUŻ W PIĄTEK

Skarszewy rozpoczną świętowanie już w piątek. - Wtedy wyrusza wesoły marsz niepodległości, kolorowy korowód przejdzie ulicami miasta. O godzinie 11.11 odśpiewamy hymn narodowy i wypuścimy w niebo kilkaset białych i czerwonych balonów - zapowiada młodzież.

Okazja do zdobycia biało-czerwonej flagi od Radia Gdańsk także w czwartek. Od 12 będziemy przed muzeum II wojny światowej w Gdańsku.
Zobacz Galerię