Wiadomości
Rodzinne zdjęcie gdańszczan na Długim Targu z okazji V Zjazdu Gdańszczan. Autorem wielkoforrmatowego zdjęcia był Dariusz Kula. 7.07.2018 Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz

środa,

07 listopada 2018

14:10

Historyczne zdjęcie gdańszczan na 100-lecie niepodległości. Fotograf opowiedział nam o kulisach akcji

11 listopada na zakończenie rocznicowej Parady Niepodległości w Gdańsku na Długim Targu zostanie wykonane Historyczne Zdjęcie Gdańszczan w Stulecie Odzyskania Niepodległości. O 11.30 z jednego z okiem Zielonej Bramy fotograf Dariusz Kula wykona zdjęcie aparatem wysokiej rozdzielczości.
Dzięki temu każda osoba uwieczniona na tej fotografii będzie mogła się rozpoznać. Kopia zdjęcia zostanie złożona w Muzeum Gdańska. O kulisach tej niezwykłej akcji opowiadają Dariusz Kula i Pomysłowy Włodzimierz czyli Włodek  Raszkiewicz.

MIŁOŚNIK STAREGO SPRZĘTU

- Ja fotografuję generalnie sprzętem cyfrowym. Ale ten rachityczny także jest bardzo przeze mnie szanowany. Dysponuję takim sprzętem, który nie jest do końca lubiany przez współczesnych fotografujących, czyli analogowym. Trudno mi się z tym rozstać, ale to może kwestia sentymentu - opowiadał z uśmiechem Dariusz Kula.

WAŻNA ROCZNICA

- 11 listopada będzie bardzo ważna rocznica 100-lecia niepodległości Polski i tym razem będę fotografował grupę ludzi zebranych z tej okazji na Długim Targu. Będziemy robić zdjęcie w podobnej lokalizacji jak robię od kilku lat. Jest to sprawdzone miejsce. Może trochę będzie niepokoić fakt, że kamieniczki mogą powodować wysoki cień, ale tego dnia prawdopodobnie będzie ładna pogoda - dodał, podkreślając, że sprawdzał prognozy dużo wcześniej.