Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Dariusz Kępa

wtorek,

06 listopada 2018

15:11

Widać z niej ogrom zniszczeń po zeszłorocznej nawałnicy. Wieża widokowa w Rytlu oficjalnie otwarta

9-metrowa wieża widokowa stanęła w miejscu, gdzie ponad rok temu przeszła tragiczna w skutkach nawałnica. W pobliżu miejscowości Rytel, gdzie straty były największe, pracownicy miejscowego nadleśnictwa zbudowali drewnianą platformę, z której można zobaczyć ogrom zniszczeń.

- Wieża stoi w geograficznym środku naszego nadleśnictwa. W tym miejscu zniszczenia były największe - mówi Zbigniew Łącki, nadleśniczy Nadleśnictwa Rytel.


- Można z niej zobaczyć ogromny teren zniszczeń. Powoli obszar zaczyna się odradzać. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy oglądać piękne, różnorodne uprawy, dostosowane do miejscowych warunków siedliskowych - dodaje Łącki.

DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH

Wieża jest ogólnodostępna. Znajduje się tuż przy drodze krajowej nr 22 na wjeździe do Rytla od strony Chojnic. Przy budowli znajduje się także bezpieczny parking.

Uroczystości otwarcia wieży widokowej towarzyszyło także sadzenie drzew, które wyrosną niebawem w pobliżu drewnianej platformy. We wtorek, z okazji stulecia niepodległości, posadzono tam 100 dębów.

Dariusz Kępa/mkul