Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Sebastian Kwiatkowski

wtorek,

16 października 2018

12:49

Uwaga kierowcy! Od czwartku duże zmiany organizacji ruchu w Kowalach [MAPA]

Od czwartku Kowale częściowo zamknięte dla kierowców spoza tej miejscowości. Urzędnicy z Kolbud postanowili ograniczyć ruch na niektórych lokalnych drogach, prowadzących do szkoły metropolitalnej. Zakazy ruchu, nie dotyczące jednak mieszkańców, staną między innymi na ulicach Heliosa i Apollina. Pozostali kierowcy, zamiast Zeusa, od Staropolskiej będą musieli jeździć nową ulicą Glazurową.

Jak mówi Adam Babkiewicz z Urzędu Gminy Kolbudy, ma to dać uspokojenie ruchu wokół domów osiedla Kowale. - Ci ludzie już naprawdę ucierpieli. Cała budowa szkoły przebiegała przez uliczki gminne, sąsiadujące z ich domami. Drogi są bardzo zniszczone. Chcemy je odciążyć - dodał.

Przestrzegania przepisów ma pilnować Straż Gminna. - Pokazując dowód zapłaty na przykład rachunku z adresem unikniemy ukarania - zapewnia Babkiewicz.

"NIEPOROZUMIENIE STRASZNE"

Ulicą Zeusa, łączącą Kowale z Borkowem, przejeżdża w ciągu doby 11 tysięcy aut. Mieszkańcom zmiany się podobają. Przejezdnym - mniej. - Może będzie mniejszy ruch... Jak teraz dowiozę dzieci do szkoły? Drogi dla mieszkańców, a niech inni się martwią? Nieporozumienie straszne - tak komentują zmotoryzowani.

 

mapka kolbudy

Fot. materiały prasowe


Zmiany zostały uzgodnione w policją i Starostwem Powiatowym. Wraz z otwarciem przejazdu Glazurową zmienią się trasy autobusów 156 i 255. Od czwartku zniknąć ma też zakaz wjazdu w Zeusa od strony Borkowa. O tym, czy nowa organizacja ruchu sprawdza się, mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się w ankiecie, którą zaplanowano na przyszły tydzień.

 

Sebastian Kwiatkowski/mk


Zobacz Galerię