Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Aleksandra Nietopiel

czwartek,

11 października 2018

17:12

Co dzieje się z Waszymi paczkami na lotniskach? Nasza dziennikarka odwiedziła w Gdańsku terminal kurierski [ZDJĘCIA]

DHL Express otworzył w Gdańsku nowoczesny lotniczy terminal kurierski. Rocznie będzie mógł obsłużyć nawet 800 tysięcy przesyłek lotniczych.

To trzeci taki terminal w Polsce, a w planach są kolejne. W tej chwili jest najnowocześniejszym obiektem tego typu i największym na północy kraju. Ma powierzchnię 1800 metrów kwadratowych i znajduje się na terenie portu lotniczego w Gdańsku. Wyposażony został między innymi w nowoczesny układ sortujący, dzięki któremu paczki będą dzielone na określone kierunki. W magazynie są też aparaty rentgenowskie do prześwietlania przesyłek, bez konieczności ich otwierania.


MA PODNIEŚĆ PRESTIŻ


Obiekt pełni funkcję gateway, czyli miejsca przylotu oraz wylotu międzynarodowych przesyłek z kraju. - Tu przylatuje samolot i z tego miejsca przesyłki są rozwożone na terenie Gdańska, ale również trafiają do innych terminali np. w Olsztynie czy Bydgoszczy, gdzie są przewożone i tam dystrybuowane. Działa to także w drugą stronę – przywozimy tu przesyłki z terenu Polski i wysyłamy je do naszego hubu w Lipsku, a następnie na cały świat - wyjaśnia Edwin Osiecki, szef sprzedaży i marketingu w DHL Express.

Nowy terminal ma podnieść prestiż gdańskiego portu lotniczego i zwiększyć liczbę przesyłek. Dotychczas DHL Express działał w dwóch mniejszych obiektach, ale stale rosnąca liczba przesyłek w kraju, jak i w Gdańsku, była jednym z głównych powodów, by zainwestować w rozwój infrastruktury.

15 MILIONÓW

Budowa terminala to wspólna inwestycja portu lotniczego i firmy kurierskiej. Prace pochłonęły 15 milionów złotych, za co zapłacił port. DHL Express zobowiązał się do wynajmowania obiektu przez 10 lat.

DHL to czołowa globalna marka w branży logistycznej. Firma zatrudnia ponad 360 tys. pracowników i działa w ponad 220 krajach i regionach. W nowym terminalu w Gdańsku będzie pracować około stu osób.

Aleksandra Nietopiel/mkul


Zobacz Galerię