Wiadomości
Fot. PAP/Marcin Gadomski

środa,

10 października 2018

13:37

Jest wyrok dla "łowcy nastolatek". Obrońca Krystiana W.: "Takiej kary się nie spodziewałem"

Trzy lata więzienia dla "łowcy nastolatek" - taki prawomocny wyrok ogłosił dziś Sąd Okręgowy w Gdańsku. Krystian W. odpowiadał za zgwałcenie przed czterema laty 17-latki. Była to podopieczna domu dziecka w Sopocie, a do przestępstwa miało dojść w Pucku. Sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na trzy lata więzienia, ale apelację złożyli prokuratura i obrońca.

Obrońca Krystiana W. mecenas Piotr Pawlak przyznał, że nie spodziewał się takiego wyroku.

BĘDZIE KASACJA?

- Jeżeli chodzi o dokładne motywy, które przyświecały sądowi przy utrzymaniu tego orzeczenia, poznam je dopiero wraz z pisemnym uzasadnieniem. Nie wiem czy będzie kasacja, podejmiemy taką decyzję wraz z klientem dopiero po zapoznaniu się z treścią pisemnego uzasadnienia - mówi mecenas Piotr Pawlak.

WYROK PRAWOMOCNY

- Domagaliśmy się sześciu lat, sąd nie podzielił naszych argumentów, które by przemawiały za tym, że kara powinna być surowsza. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że ten wyrok jest prawomocny, natomiast kara, którą orzekł sąd, mieści się w granicach ustawowego zagrożenia za to przestępstwo - dodaje prokurator rejonowy w Pucku Anna Braun.

Niedawno prokuratura oskarżyła "Krystka" o 65 przestępstw przeciwko wolności seksualnej oraz na szkodę banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Chodzi o skrzywdzenie 33 nastolatek oraz wyłudzenia kredytów i odszkodowań.

Posłuchaj materiału naszego reportera:

Grzegorz Armatowski/mar