Wiadomości
Fot. Anna Bigus

środa,

10 października 2018

10:43

Tragiczne konsekwencje podpalenia kamienicy w Lęborku. Nie żyje 16-latka

Nie żyje 16-latka poparzona w pożarze kamienicy w Lęborku. Agata zmarła we wtorek po południu w szpitalu w Szczecinie. Nastolatka była jedną z 20 osób poszkodowanych w wyniku podpalenia budynku przez 18-letniego Macieja D.
- 16-letnia Agata miała ponad 50 procent poparzonej powierzchni ciała. W stanie ciężkim przebywała w Regionalnym Centrum Leczenia Oparzeń dla Dzieci i Młodzieży w Szczecinie, gdzie wczoraj zmarła - potwierdziła Radiu Gdańsk Magdalena Zielke z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

ZMIANA ZARZUTÓW

Ciało nastolatki zabezpieczono do badań sekcyjnych. - Jeśli potwierdzi się, że śmierć dziewczyny nastąpiła na wskutek odniesionych od pożaru obrażeń, wówczas zmienione zostaną zarzuty dla podejrzanego o podpalenie kamienicy 18-latka - powiedział Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Lebork3
Fot. Anna Bigus

Teraz mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Po zmianie kwalifikacji czynu kara może wzrosnąć do lat 12. Maciej D. przyznał się do podpalenia kamienicy.

POSZKODOWANI NADAL W SZPITALACH

W wyniku pożaru budynku przy ulicy Pileckiego w Lęborku rannych zostało 20 osób, w tym 9 dzieci. Dwoje z nich, to chłopcy w wieku 13 i 3 lat, którzy nadal przebywają w szpitalach w Ostrowie i Gdańsku.

13-latek ma na środę zaplanowany przeszczep skóry. To brat zmarłej 16-latki.

MIESZKAŃCY PORUSZENI

We wtorek wieczorem pod blokiem na ulicy Pileckiego mieszkańcy Lęborka zapalali znicze w intencji zmarłej Agaty.

Paweł Drożdż/mar