Wiadomości
Fot. II LO w Sopocie

wtorek,

09 października 2018

15:20

Szkołę kocha z wzajemnością. Przemysław Staroń z II LO w Sopocie został "Nauczycielem Roku 2018"

Przemysław Staroń, nauczyciel filozofii, etyki, wiedzy o kulturze oraz historii sztuki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Sopocie, został "Nauczycielem Roku 2018". Zwyciężył w konkursie, którego celem jest uhonorowanie nauczycieli cenionych przez uczniów, rodziców i społeczności lokalne.

Do tytułu "Nauczyciela roku 2018" nominowano 13 nauczycieli różnych przedmiotów i typów szkół z całej Polski. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprzedziła obchodzony w niedzielę Dzień Edukacji Narodowej.

PODZIĘKOWANIA

Po ogłoszeniu werdyktu Staroń podziękował m.in. innej tegorocznej nominowanej do tytułu nauczycielce - Barbarze Ostrowskiej z Prywatnego Gimnazjum i Liceum im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, z którą miał zajęcia z psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. "Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie ona" - powiedział.Konkurs "Nauczyciel Roku" odbywał się po raz piętnasty. Zorganizował go tygodnik "Głos Nauczycielski". Kandydatów do tytułu zgłaszają grona pedagogiczne, uczniowie, rodzice, samorządy i organizacje społeczne.

PAP/mich