Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Przemysław Woś

wtorek,

09 października 2018

12:01

Słupsk będzie musiał oddać 1,5 mln złotych Ministerstwu Finansów? To niewykorzystana dotacja na przebudowę ulic

Słupsk odda 1,5 miliona złotych Ministerstwu Finansów. To niewykorzystana dotacja na przebudowę ulic na osiedlu Hubalczyków. Słupsk dostał pieniądze z rezerwy Ministerstwa Finansów na przebudowę tak zwanych miejsc niebezpiecznych. Wytypowano, że w Słupsku jest to skrzyżowanie ulic Bohaterów Westerplatte i Łady-Cybulskiego.

Przebudowa skrzyżowania, prawoskręty oraz chodnik w kierunku Głobina. To wszystko miało kosztować 2,8 mln złotych. Na przetarg wpłynęła tylko jedna oferta - wykonawca zażądał 3,5 mln złotych. Zarząd Infrastruktury Miejskiej przetarg unieważnił.

Pieniądze z Ministerstwa Finansów należy wykorzystać do końca roku, inaczej trzeba będzie je zwrócić. Krótko mówiąc - przepadną.

 

ŁadyNIE BYŁO WNIOSKU

Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania byłaby jeszcze możliwa, gdyby na wniosek prezydenta Słupska rada miasta zgodziła się na dołożenie brakujących 700 tys. złotych. Robert Biedroń takiego wniosku nie złożył, rada miasta w tej kadencji już nie ma zaplanowanych spotkań, choć byłoby możliwe zwołanie sesji nadzwyczajnej. Można ją zwołać w ciągu siedmiu dni.

Według harmonogramu robót budowlanych, modernizacja niebezpiecznego skrzyżowania miałaby potrwać około 30 dni.


Przemysław Woś/pOr