Wiadomości
Zmiana rozkładu jazdy PKP Fot. Flick

wtorek,

09 października 2018

06:00

Zmiana rozkładu jazdy PKP. Koniec komunikacji zastępczej na trasie Malbork-Kwidzyn

Krótsze podróże, wygodniejsze stacje oraz przystanki. W taki sposób PKP argumentuje kolejną korektę rozkładu jazdy. Nowy będzie obowiązywał od niedzieli 21 października. Na razie jednak na Pomorzu zmian jest niewiele.
21 października zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta w rozkładzie jazdy pociągów. - Dla podróżnych gotowe będą nowe, wygodne perony, m.in. na warszawskiej linii obwodowej. Zmiany w rozkładzie pozwalają na zaplanowanie kursowania pociągów przy jednoczesnym prowadzeniu prac modernizacyjnych na sieci kolejowej - informuje PKP. 


LEPSZA KOMUNIKACJA NA TRASIE MALBORK KWIDZYN

Na Pomorzu na razie zakończone są dwie inwestycje, z czego tylko jedna wpłynie na poprawę komunikacji kolejowej. Pierwsza to zakończenie remontu peronu w Gdańsku Głównym, druga zbliżający się koniec modernizacji torów między Malborkiem a Kwidzynem. Na tę właśnie informację mieszkańcy obu miejscowości czekali już od kilku miesięcy. Na tory wrócą pociągi, jednoznacznie zniknie zastępcza komunikacja autobusowa. Jednak na te zmiany mieszkańcy będą musieli poczekać do listopada.


Modernizacja linii kolejowej nr 207 z Malborka do Kwidzyna rozpoczęła się w marcu. Wówczas zamknięty został cały odcinek na tej trasie. 12 marca uruchomiono zastępczą komunikację, dla mieszkańców oznaczało to dużo problemów. Od początku alarmowali oni o wielu niedogodnościach w drodze do szkół czy pracy. Po pierwsze, autobusy do celu docierały później niż pociągi, mieszkańcy obawiali się też starych, wyeksploatowanych pojazdów.

Wyższe, zmodernizowane perony pojawią się z kolei w: Kwidzynie, Ryjewie, Brachlewie i Sztumskiej Wsi.

Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała do 8 grudnia. Więcej o zmianach na stronie przewoźnika.

jK