Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Jacek Klejment

czwartek,

04 października 2018

11:49

Adamowicz: "To nieprawda, że wszystkie tramwaje w Gdańsku są niskopodłogowe. Moja wypowiedź stanowiła skrót myślowy"

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz prostuje swoje słowa, które padły na naszej antenie. Chodzi o wypowiedź, w której uznał, że wszystkie tramwaje w Gdańsku są niskopodłogowe.
Słowa te padły w audycji Gość Dnia Radia Gdańsk w środę 26 września. Audycję prowadziła Beata Gwoździewicz.

- Mając na uwadze, że wskazana przeze mnie informacja jest nieprawdziwa i mogła wprowadzić w błąd mieszkańców Gdańska oraz wyborców, chciałbym dokonać jej sprostowania na łamach państwa portalu pod ww. materiałem prasowym oraz w miarę możliwości na Państwa stronie głównej radiogdansk.pl - napisał w komunikacie do naszej redakcji prezydent Paweł Adamowicz. - Opublikowanie go w tych miejscach pozwoli bowiem dotrzeć do wszystkich odbiorców zainteresowanych sprawą, w tym osób, które zapoznały się z Państwa materiałem prasowym, o którym mowa powyżej - dodał.

Na słowa prezydenta, które wówczas padły szybko zareagował Kacper Płażyński, kandydat PiS na prezydenta Gdańska, który opublikował nagranie video z podróży tramwajem wysokopodłogowym.

Rano @AdamowiczPawel mówił, że mamy same nisk.podłog. tramwaje. Tak to jest jak przyjeżdża się do @RadioGdansk służbowym autem z szoferem... pic.twitter.com/UvaPXw4J3v

— Kacper Płażyński (@KacperPlazynski) 26 września 2018

Poniżej publikujemy pełną treść sprostowania.

        Sprostowanie
       Nie jest prawdą, jak podałem podczas wywiadu udzielonego w audycji "Gość Dnia Radia Gdańsk" dniu 26.09.2018 r., że wszystkie tramwaje w Gdańsku są niskopodłogowe. Moja wypowiedź stanowiła skrót myślowy, bowiem moim zamiarem było wskazanie, że w chwili obecnej w Gdańsku wszystkie autobusy oraz większość tramwajów jest niskopodłogowych, zaś moim celem na kolejną kadencję, zawartym w programie wyborczym jest, aby wszystkie tramwaje w Gdańsku były niskopodłogowe.
       Przepraszam wszystkich wyborców, jeśli moja wypowiedź wprowadziła ich w błąd.

                                                                                                                                    Paweł Adamowicz
                                                                                                                              Prezydenta Miasta Gdańska

 

Rafał Mrowicki