Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Daniel Wojciechowski

niedziela,

23 września 2018

18:39

Przestrzeń dla uczniów z Gdyni Orłowa. Powstała nowa aula - miejsce do odpoczynku i czytania książek

Na mapie Gdyni Orłowa pojawiła się nowa przestrzeń dla uczniów, nauczycieli i mieszkańców. To aula przy zespole Szkół Administracyjno - Ekonomicznych. W niedzielę, przy obecności przedstawicieli władz miasta, nastąpiło jej otwarcie. Uroczystości towarzyszył koncert muzyki poważnej w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni.
- Dwa lata temu zostaliśmy przeniesieni z budynku przy ulicy Orłowskiej do tego przy al. Zwycięstwa i wówczas został przeprowadzony pierwszy etap remontu. Natomiast sama aula powstała w stosunkowo krótkim czasie. W okresie wakacyjnym"– wyjaśnia Anna Marlewska dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. Koszt dostosowania budynku do potrzeby szkoły, wraz z wybudowaniem nowej auli, to 6 milionów złotych.
 
MA SŁUŻYĆ  UCZNIOM I NIE TYLKO


Nowa część placówki, jak podkreśla Anna Marlewska, ma służyć przede wszystkim szkole i jej uczniom. Jednak poza akademiami i uroczystościami będzie otwartym miejscem do odpoczynku, czy czytania książek. - Aula była budowana pod kątem tworzenia miejsca wypoczynku dla uczniów, przestrzeni, w której będą mogli się spotkać, poczytać książki. Jest blisko biblioteki, blisko czytelni. Są też meble, kanapy, fotele specjalnie na potrzeby uczniów – dodaje dyrektor.

Warto dodać, że nowa aula nie będzie miejscem zamkniętym i martwym poza godzinami pracy szkoły. Będą mieli do niej wstęp nie tylko uczniowie i rodzice. Specjalnie dla mieszkańców Orłowa mają tam być organizowane koncerty oraz spotkania.


Daniel Wojciechowski/pOr