Wiadomości
Fot. KWP Gdańsk

piątek,

14 września 2018

11:16

Sklep w Tczewie, a tam ponad pół tysiąca "podróbek". Straty na ponad 40 tysięcy złotych

Policjanci z Tczewa w jednym z punktów handlowych na terenie miasta zabezpieczyli ponad pół tysiąca "podróbek"znanych światowych firm. Straty oszacowano na ponad 40 tys. zł.
Tczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą od jakiegoś czasu zaczęli się przyglądać działalności jednego ze sklepów na terenie miasta. Podejrzewali, że w lokalu można kupić "podróbki" markowych towarów.


546 SZTUK "PODRÓBEK" 

Podejrzenia policjantów potwierdziły się i na miejscu znaleźli 546 sztuk podrobionych towarów znanych światowych firm. Wśród nich były m.in. koszulki, bluzy, spodnie dresowe, skarpetki, bielizna męska, portfele i torby na zakupy. Przy wszystkich policyjnych czynnościach obecny był przedstawiciel poszkodowanych firm, który jednoznacznie orzekł, że zabezpieczone przez mundurowych przedmioty są podrobione. Wstępna wartość zatrzymanych przez policjantów tzw. podróbek oszacowana została na kwotę ponad 40 tys. złotych.


OD 2 DO 5 LAT WIĘZIENIA 

Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara więzienia do 2 lat, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

oprac. mm/mmt