Wiadomości
Fot. Radio Gdańsk/Martyna Kasprzycka

czwartek,

13 września 2018

10:42

Chojnice. Znajomy zadał mu kilkanaście ciosów nożem. Zdołał uciec i wezwać pomoc

Zadał kilkanaście ciosów nożem, grozi mu dożywocie. Prokuratura Rejonowa w Chojnicach postawiła zarzuty usiłowania zabójstwa 42-letniemu Robertowi F. Mężczyzna w ubiegłym tygodniu posprzeczał się ze swoim znajomym i brutalnie go zaatakował.
Według ustaleń prokuratury, pomiędzy 42-letnim Robertem F. i 28-latkiem doszło do sporu o kwestie finansowe. Mężczyźni spotkali się 5 września przed blokiem na ulicy Towarowej w Chojnicach. Doszło do kłótni, w czasie której oskarżony miał wyciągnąć nóż i zadać nim kilkanaście ciosów, m.in. w okolice klatki piersiowej, barku oraz pleców. 28-latek przeżył - zdążył uciec i wezwać pomoc.

BYŁ KARANY WCZEŚNIEJ
 

Robert F. został zatrzymany i przyznał się do spowodowania obrażeń ciała, ale zaprzeczył, że działał z zamiarem zabójstwa. Na wniosek chojnickiej prokuratury został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

42-latek był wcześniej wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Przed sądem będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara więzienia od 8 lat do dożywocia.

Paweł Drożdż/mk