Wiadomości
Mężczyzna tłumaczył śledczym, że obraźliwy wpis wprowadził "pod wpływem chwili" Fot. Pixabay.com

środa,

12 września 2018

12:41

Mieszkaniec Bytowa stanie przed sądem za wpis w mediach społecznościowych. "Tłumaczył, że to pod wpływem chwili"

34-letni mieszkaniec Bytowa odpowie przed sądem za antysemicki wpis na portalu społecznościowym. Łukasz F. w listopadzie 2015 roku, pod jedną z internetowych publikacji, umieścił komentarz, w którym agitował do eksterminacji żydów.

Sprawę anonimowo zgłoszono do Stowarzyszenia Przeciwko Antysemityzmowi i Ksenofobii, które następnie zawiadomiło prokuraturę.

"PUBLICZNE NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI"

Pomimo ustalenia tożsamości i miejsca zamieszkania mężczyzny, zatrzymano i przesłuchano go dopiero w sierpniu 2018 roku. 34-latek usłyszał zarzuty dotyczące dyskryminacji osób pochodzenia żydowskiego.

- Było to publiczne nawoływanie do nienawiści ze względu na przynależność rasową - powiedział Radiu Gdańsk Piotr Nierebiński, Prokurator Rejonowy w Słupsku.

AKT OSKARŻENIA

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Słupsku akt oskarżenia przeciwko 34-latkowi. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

- Tłumaczył to postępowanie pod wpływem chwili. Generalnie było szczere przyznanie się do tego, że takiego zachowania być nie powinno - dodaje prokurator Nierebiński.

WYSOKA KARA

Mieszkańcowi Bytowa grozi kara od trzech miesięcy do ośmiu lat więzienia.

Paweł Drożdż/mmt