Wiadomości
Fot. mat. pras.

czwartek,

06 września 2018

17:05

Kocham Sopot wskazuje kandydata na prezydenta miasta. Wojciech Fułek wiceprezydentem?

Radna Grażyna Czajkowska kandydatką na prezydenta Sopotu ruchu Kocham Sopot. Jej kandydaturę ogłoszono w trakcie konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek na sopockiej plaży.
- Ruch Kocham Sopot jest ruchem społecznym. Najważniejsi dla nas są mieszkańcy. Uważam, że za mało teraz słucha się sopocian. Chcę usłyszeć ich głos. Chcę, zarządzając, włączać mieszkańców w sprawy miejskie, w zarządzanie miastem. Zamierzam stosować zasadę trzech "d" - dialog, diagnoza, działanie. Niech mieszkańcy 21 października zastanowią się, w jakim mieście chcą żyć. Moja propozycja, to wizja Sopotu, w którym słucha się Sopocian - mówiła Grażyna Czajkowska w trakcie konferencji prasowej, zorganizowanej przy przystani rybackiej, niedaleko ujścia Potoku Karlikowskiego.


Jak podkreślała kandydatka, miejsce spotkanie nie zostało wybrane przypadkowo i miało symbolicznie nawiązywać do powrotu do korzeni, czyli pierwotnej wspólnoty rybaków.

WOJCIECH FUŁEK WICEPREZYDENTEM?

Część sopocian liczyła na start z ramienia Kocham Sopot Wojciecha Fułka, który w 2010 roku przegrał w II turze wyborów z Jackiem Karnowskim. Fułek zdobył wówczas niecałe 3 proc. głosów mniej od obecnego prezydenta miasta.

IMG 9910Fot. mat. pras.


- Sopot potrzebuje troskliwej, kobiecej, co nie znaczy lekkiej, ręki. Grażyna była najbardziej aktywną radną ostatniej kadencji. Jej wykształcenie i doświadczenia zawodowe oraz samorządowe są wystarczające, by poprowadzić to miasto w innym kierunku. Ja mogę zagwarantować tym, którzy widzieliby mnie, jako prezydenta Sopotu, że jeżeli Grażyna Czajkowska zostanie prezydentem, to będę ją wspierał we wszystkich działaniach, również prawdopodobnie jako wiceprezydent - powiedział Wojciech Fułek.

AKTYWNA RADNA

Grażyna Czajkowska urodziła się w roku 1961, jest magistrem ekonomii, od lat 90. Współprowadzi rodzinną firmę. Radną Sopotu jest od roku 2010. W kadencji 2014-2018 złożyła 34 interpelacje dotyczące problemów mieszkańców. Zasiadała m.in. w w komisjach Lokalowej i Budżetu Obywatelskiego, Strategii Rozwoju i Finansów Miasta, Zdrowia i Opieki Społecznej.

W poprzedniej kadencji współuczestniczyła w przygotowywaniu zasad i regulaminu Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, który był pierwszym budżetem obywatelskim w Polsce.


Piotr Puchalski
Napisz do autora: p.puchalski@radiogdansk.pl